MILANOV NOVI DEBAKL Teško stradao kod davljenika desetkovanog ozljedama

VERONA - MILAN 3:0 u 17. kolu Serie A.

Domaćin, koji je uglednog gosta dočekao na predzadnjem, 19. mjestu Serie A, poveo je u 24. minuti golom Antonia Caracciola, koji je Romulovo ubacivanje iz kornera glavom zakucao u Donnarumminu mrežu.

Nikola Kalinić bio je jedan od igrača Milana koji su loše reagirali u skoku i dopustili braniču Verone da zabije prvi gol svoje momčadi.

S tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme, ali Verona je osim vodstva imala i hendikep da su joj se nakon samo pola sata igre ozlijedila dva igrača, pa su Valotija i Cercija već tada prisilno zamijenili Bessa i Kean.

Upravo će dvojac s klupe postići oba preostala gola za veliku pobjedu Verone, kojom je barem privremeno pobjegla iz zone ispadanja.

Kean je u 55. minuti povisio na 2:0 nakon još jedne loše reakcije Milanove obrane, točnije Romagnolija.

Konačan rezultat postavlja Bessa u 77. minuti nakon brze kontre.
Milan, koji je utakmicu počeo s tri napadača (Kalinić, Borini, Suso), morao se nakon minusa potpuno otvoriti, pa je Gattuso na poluvremenu uveo i četvrtog ofenzivca Cutronea, koji je ušao umjesto lijevog bočnog Rodrigueza.

Naravno, to je ostavilo ogroman prostor domaćinu, koji ga je iskoristio i iskontrirao goste.

Milanu je za totalni potop još u zadnjoj minuti isključen Suso.

Neprimjetni Kalinić u 57. minuti je zamijenjen Silvom.

Milan je ljetos potpuno redizajnirao momčad i doveo 15 novih igrača za preko 150 milijuna eura, ali doživio je već sedmi prvenstveni poraz. Ima negativnu gol-razliku i tek je na sedmom mjestu.