Mlinaru ocjena "dovoljan" za suđenje susreta Hajduk – Inter

ZAGREBAČKI sudac Marin Mlinar dobio je ocjenu 7,8 za vođenje derbija 26. kola Prve HNL između Hajduka i Intera, unatoč brojnim prosvjedima čelnika Intera zbog nepravilno izvedenog slobodnog udarca u 63. minut, nakon kojeg je Hajduk poveo golom Bušića.

Kontrolor suđenja na susretu, Antun Burilo, je prema pouzdanim izvorima Slobodne Dalmacije, zamjerio Mlinaru nepravilno izvođenje slobodnog udarca u 63. minuti. Naime, udarac je izveden s mjesta udaljenog izmneđu metar i dva od mjesta prekršaja na igraču Hajduka, što je u zoni udarca prema Pravilima nogometne igre nedopustivo.

No, Burilo bi sucu Mlinaru mogao prigovoriti i zato što nije sankcionirao oštar start Skulića na Ivanu Leku, za koji je Skulić mogao dobiti drugi žuti, odnosno crveni karton.

Kad se ocjena 7,8 "prevede" u opisnu ocjenu, to znači da je suđenje Mlinara "zadovoljilo", a Slobodna Dalmacija piše da je niža od ocjene "dobar", koju je za suđenje kup utakmice Hajduk – Osijek (2:1) dobio sudac Kovačić.

Podsjetimo, nakon susreta Inter – Hajduk dvojica najviša dužnosnika, predsjednik i dopredsjednik kluba, podnijeli su ostavke zbog "sudačke krađe", a direktor Hajduka Fredi Fiorentini cijelu je priču komentirao riječima: "Ako Inter traži da mu Mlinar više ne sudi, onda bi Kovačiću i Poljaku trebalo zabraniti rad u nogometu!".

(Foto: 24sata)