Na veliki turski derbi stigla samo jedna momčad, Bešiktaš bojkotirao

KAO što je i najavio, turski velikan Bešiktaš nije se pojavio u nastavku prekinute utakmice protiv Fenerbahčea u uzvratu polufinala turskog kupa.

Nakon lude prve utakmice (2:2) u kojoj su podijeljena tri crvena kartona, u uzvratu prije dva tjedna susret je prekinut u 59. minuti pri rezultatu 0:0, nakon što je trener Bešiktaša i bivši izbornik Turske Senol Günes pogođen jednim predmetom u glavu.

U gužvi je krvave glave završio i tehnički direktor Bešiktaša Erdinc Gultekin.

Turski nogometni savez (TFF) odlučio je da se prekinuta utakmica igra pred praznim stadionom 3. svibnja, a dvoboj je trebao biti nastavljen od 57. minute, kad je trener gostiju pogođen s tribina. No Bešiktaš se nije pojavio.

"Na terenu smo 115 godina, bilo je pobjeda, poraza i neodlučenih ishoda. Međutim, 5. svibnja nećemo se pojaviti na terenu", poručili su iz Bešiktaša još prije tjedan dana i ispunili obećanje.

Bojkot nastavka utakmice zatražili su i navijači Bešiktaša, koji smatraju da je TFF bio previše blag prema Fenerbahčeu.