LIGE PETICE

NANTES - PSG 3:2 Vaha odgodio slavlje Parižana koji su ponovno odigrali očajno

PSG je mogao u prethodna dva kola potvrditi novi naslov prvaka, ali je na kraju kiksao. Mogli su to učiniti i danas, no Nantes Vahida Halilhodžića bio je bolji i pobijedio 3:2.

Thomas Tuchel i dalje ne može računati na niz važnih igrača, a za ovu je utakmicu izbacio Kyliana Mbappéa iz prve momčadi pa je već neko vrijeme slabo motivirani PSG kod Nantesa izgledao očajno, posebno u obrani.

Iako su poveli spektakularnim golom Danija Alvesa u 19. minuti, Vahini Kanarinci vratili su se tri minute kasnije golom Diega Carlosa poslije kornera Rongiera.

>>> VIDEO Pogledajte gol života Danija Alvesa

Neshvatljiva je bila reakcija kompletne obrane novog/starog prvaka, a slične su anomalije ponovili u 44. minuti kada je Majeed poentirao za preokret. Izgubili su loptu blizu svog gola i nastala je panika, a Buffon je ponovno bio nemoćan.

U 52. minuti Diego Carlos opet zabija poslije kornera Rongiera, pri čemu su se još jednom mogle vidjeti sve slabosti obrane Parižana. Konačnih 3:2 postavio je mladi anonimni Turčin Guclu preciznom završnicom u 89. minuti.

Nantesu su ovo važni bodovi zbog konačnog osiguravanja ostanka, sada je razlika u odnosu na 18. Dijon 12 bodova i za Vahu ne bi trebalo biti nikakvih problema u posljednjih šest kola.

A PSG koji je nakon ispadanja iz Lige prvaka neprepoznatljiv, za četiri dana protiv Monaca na Parku prinčeva može konačno potvrditi titulu.