LIGE PETICE

NEWCASTLE - LIVERPOOL 2:3 Prvak Engleske odlučivat će se u zadnjem kolu

LIVERPOOL je preživio kod Newcastlea s 3:2. Sastav s Anfielda je opet pobijedio i ponovno preuzeo prvo mjesto Premiershipa nakon odigrane utakmice 37. kola. Nevjerojatna momčad Jürgena Kloppa u dramatičnoj utakmici je dva puta vodila, pa dopustila domaćinu povratak, a potom ostala bez ozlijeđenog Mohameda Salaha te dobila junaka u liku Divocka Origija koji ga je zamijenio.

Dejan Lovren odigrao je prilično lošu i konfuznu utakmicu, a zamijenjen je u 83. kada je ušao James Milner u pohodu na treći gol koji je stigao tri minute kasnije. Zato će se prvak Engleske odlučivati u posljednjem kolu, bez obzira na ishod utakmice Cityja i Leicestera (ponedjeljak 21:00).

Sve je krenulo u najboljem redu za Redse koji su poveli već u 13. minuti. Trent Alexander-Arnold izveo je korner s desne strane, a Virgil van Dijk ostao sam i s nekoliko metara glavom zabio za 1:0.

Embed from Getty Images

Međutim, gosti su prednost sačuvali svega sedam minuta. Poslije ubačaja s lijeve strane Salomon Rondon je iz blizine šutirao, Alexander-Arnold rukom zaustavio njegov udarac na gol-liniji, ali je na odbijenu loptu naletio Christian Atsu i izjednačio.

Mogao je Newcastle u 27. i preokrenuti, ali Ayoze Perez nije imao sreće jer je lopta poslije njegovog odličnog udarca poljubila prečku, dok je golman Alisson Becker ostao ukopan u mjestu i pogledom ispratio cijelu situaciju.

Samo minutu kasnije stigla je kazna, a na semaforu St James' Parka pisalo je 1:2. Daniel Sturridge je između dva protivnička igrača petom iz kuta dodao do Alexander-Arnolda koji je iz prve ubacio u srce šesnaesterca, gdje je Mohamed Salah dočekao loptu i iz prve pogodio za novu prednost gostiju iz grada Beatlesa.

Pomislio je Liverpool da će ipak lako završiti posao, ali se prevario. Hrabri Newcastle je nastavio igrati i tražiti izjednačenje, a do njega je stigao u 54. minuti. Sung-Yong Ki je izveo korner s desne strane, obrana Redsa nakratko je odbila opasnost, a Javier Manquillo glavom je vratio loptu u šesnaesterac gdje je Sadio Mane neshvatljivo ostavio Rondona, a on iz prve pogodio donji desni kut za 2:2 i stavio pod neviđeni pritisak momčad Jürgena Kloppa.

Bili su to teški trenuci za Liverpool, koji je doživio dodatni udarac. Mohamed Salah teško je ozlijedio glavu nakon sudara s golmanom Martinom Dubravkom te je iznesen s terena na nosilima u 73. minuti. Malo je reći da je zavladao očaj kod navijača Liverpoola dok je umjesto njega na teren ulazio Divock Origi koji je na kraju postao njihov junak u 86. minuti.

Gosti su dobili slobodni udarac s desne strane, loptu je u peterac ubacio Xherdan Shaqiri, koji je također ušao s klupe, a Origi je sjajno skočio i glavom zabio za čudesnu pobjedu 2:3, skok na privremeno prvo mjesto i ostanak u borbi za naslov engleskog prvaka.

Belgijac je već jednom ove sezone spasio Liverpool kada je sa zvukom sirene pogodio za pobjedu protiv Evertona u 96. minuti, a slično je učinio i večeras te ostavio nadu da klub s Anfielda poslije 29 godina čekanja može do titule. Naravno, za tako nešto im treba kiks Manchester Cityja u sljedeće dvije utakmice.

Liverpool u posljednjem kolu dočekuje Wolverhampton, a City uz spomenuti meč protiv Leicestera na kraju gostuje kod Brightona.