Neymar: Suci, počnite raditi svoj posao

VELIKO iznenađenje priredila je Švicarska u prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Na otvaranju su zaustavili Brazil i odigrali 1:1 protiv jednog od glavnih favorita turnira.

Nakon pogotka Coutinha u 20. minuti, Zuber je u drugom poluvremenu donio Švicarskoj remi. Brazilci su nakon utakmice kritizirali suparnike zbog grube igre, a suce zbog previše tolerancije prema oštrim prekršajima.

Analitičari su objavili da je Neymar protiv Švicarske postavio rekord kao najfauliraniji nogometaš u posljednjih 20 godina svjetskih prvenstava. Nakon utakmice je odšepao s terena, a mediji nagađaju da će propustiti sljedeću utakmicu protiv Kostarike kako bi se oporavio za drugu fazu natjecanja.

Sporan je bio i pogodak Švicarske jer je trenutak ranije Zuber gurnuo Mirandu prije nego što je poslao loptu u mrežu. Neymar je nakon utakmice kritizirao suce.

"Čini mi se da je bio faul. Nije na meni da o tome pričam. Taj su posao radila četiri profesionalca, neka rade svoj posao. Nismo zaslužili takav konačni rezultat", rekao je Neymar.

"Možemo napredovati i igrati bolje. Ova utakmica nam je pokazala da nam neće biti lako", dodao je najskuplji igrač u povijesti. Za Neymara je ovo bila prva službena utakmica nakon teške ozljede zbog koje nije igrao još od veljače. I on i izbornik priznali su da zvijezda PSG-a nije na 100 posto, ali švicarski braniči nisu imali milosti.

"Nemam što reći na to. Ne meni je da igram nogomet, a suci to trebaju vidjeti. Pretpostavljam da će postati normalno tako često biti fauliran, moramo na to obratiti pažnju".

Želite li momentalno primiti obavijest o svakom objavljenom članku vezanom uz Svjetsko prvenstvo u Rusiji, instalirajte Index.me aplikaciju i pretplatite se besplatno na tag SP 2018

Index.me aplikaciju za android besplatno možete preuzeti na ovom linku, dok iPhone aplikaciju možete preuzeti ovdje.