OSTALE REPREZENTACIJE

NJEMAČKA - ARGENTINA 2:2 Ter Stegen branio cijelu utakmicu

U PRIJATELJSKOM susretu igranom u Dortmundu nogometne reprezentacije Njemačke i Argentine su odigrale 2:2.

Domaćinu je pripalo prvo poluvrijeme, a Argentincima nastavak susreta.

Njemačka je povela u 16. minuti golom Sergea Gnabryja, a četiri minute kasnije na 2:0 je povisio Kai Havertz. U 31. minuti je moglo biti i 3:0, no udarac Marcela Haistenberga je završio u okviru gola. Samo dvije minute kasnije Argentinci su pogodili okvir gola, a pucao je Rodrigo de Paul.

U drugom dijelu Argentina, koja je nastupila bez Lionela Messija, uspjela je izjednačiti golovima Lucasa Alaria (66) i Lucasa Ocamposa (85).

Treba napomenuti kako je za Njemačku cijelu utakmicu branio Marc-Andre ter Stegen, golman Barcelone koji vjeruje da bi trebao biti stalni prvi vratar reprezentacije ispred Manuela Neuera. Predsjednik Bayerna, Uli Hoeness, rekao je da će zabraniti svojim igračima nastupanje za reprezentaciju ako se to dogodi.

Sudari Njemačke i Argentine su nogometni klasici, a ove dvije reprezentacije susrele su se tri puta u finalima svjetskih prvenstava. Dva puta je slavila njemačka, a jednom argentinska vrsta.

Prvo finale igrali su 1986. u Meksiku, a Argentina je pobijedila s 3:2. Novo finale igrano je 1990. u Italiji, a Njemačka je slavila s 1:0. Posljednje finale igrali su u Brazilu 2014. godine, a Nijemci su pobijedili 1:0 nakon produžetka.

Ukupno su igrali 24 utakmice, Argentina je pobijedila 10 puta, Njemačka osam, a šest utakmica je završilo bez pobjednika.