Prižmić poražen na otvaranju okršaja s SAD-om u Davis Cupu
AMERIČKA teniska reprezentacija povela je protiv Hrvatske u dvoboju skupine D završnice Davis Cupa, a prvi bod svojoj momčadi donio je Mackenzie McDonald (ATP - 39.) koji je sa 6:4, 6:2 svladao 18-godišnjeg debitanta Dinu Prižmića pred oko 1000 gledatelja u splitskoj dvorani Gripe.
McDonald je u prvom setu poveo 2:0, Prižmić je uzvratio istom mjerom za 2:2, ali je odmah potom još jednom izgubio gem na servisu. Američki tenisač novostvorenu prednost nije ispustio te je nakon 56 minuta osvojio prvi set 6:4. U drugoj dionici oba su tenisača osvojili prve gemove na početnom udarcu, ali je McDonald s dva uzastopna breaka poveo 5:1 i mirno priveo meč kraju te za 96 minuta slavio 6:4, 6:2.
U drugom pojedinačnom dvoboju Borna Gojo (ATP - 77.) će igrati protiv Francesa Tiafoea (ATP - 11.), dok su u igri parova nominirani Ivan Dodig i Mate Pavić s hrvatske te Austin Krajicek i Rajeev Ram s američke strane.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
bi Vas mogao zanimati