FINALE SVJETSKOG KLUPSKOG PRVENSTVA

REAL - AL AIN 4:1 Modrić pobijedio Mamića za naslov prvaka svijeta

REAL MADRID osvajač je Svjetskog klupskog prvenstva. U finalu je rezultatom 4:1 pobijedio Al Ain, ekipu koju vodi Zoran Mamić, a Luka Modrić zabio je prvi pogodak na utakmici te asistirao za treći gol Kraljevskog kluba.

Al Ain hrabro je ušao u ovaj dvoboj i na velikom zanosu imao sjajnu priliku u 12. minuti. Marcelo se užasno snašao u obrani, El Shahat je u kontri napravio sve odlično, zaobišao Courtoisa, ali Ramos čisti njegov pokušaj s crte.

Modrić započeo golijadu

Kazna je došla odmah u sljedećem napadu. Lopta je kružila sredinom terena, došla je do Vazqueza, ovaj ju je dodao Benzemi, a Francuz je spustio točno na šut Modriću. Uslijedio je prekrasan šut lijevom nogom s 18 metara u samu malu mrežu vratara Al Aina. U 39. minuti hrvatski kapetan bio je blizu drugog pogotka kada je opalio volejčinu, ali udarac je obranjen.

Do kraja poluvremena su Bale i Benzema promašivali čiste zicere kod Reala, tako da je ekipa Zorana Mamića mogla biti zadovoljna rezultatom 0:1.

Golčina Llorentea za rješenje utakmice

U drugom poluvremenu Al Ain se držao do 60. minute kada je svako pitanje pobjednika riješio Llorente koji je krasno iz prve pogodio nakon odbijanca iz kornera. 19 minuta kasnije Modrić je upisao i asistenciju. Lijepo je ubacio iz kornera, a Ramos je pogodio glavom za 3:0.

Rezultat je za Mamićevu ekipu uljepšao Shiotani koji je u 86. minuti pogodio glavom nakon ubačaja iz slobodnog udarca. Konačni rezultat zasluga je Viniciusa. Mladi Brazilac se u 90. minuti sjurio prema šesnaestercu i opalio, a od Nadera lopta ulazi u mrežu za 4:1 Reala.

Iako se Al Ain borio, na kraju njegovi igrači mogu biti sretni što Bale i Benzema nisu imali svoj dan. Svaki je promašio najmanje dvije čiste šanse, ali u Realu su sigurno zadovoljni što su stigli do četvrtog naslova svjetskog prvaka u povijesti.

Real Madrid - Al Ain: 4:1

90+4' Kraj, Real je još jednom svjetski prvak!

90' JOŠ JEDAN GOL! Mladi Vinicius se sjurio prema vratima, opalio, a netko od obrambenih igrača Al Aina skrenuo je loptu u mrežu. 4:1

86' GOL! Al Ain zasluženo dolazi do utješnog pogotka, zabio je Shiotani glavom nakon ubačaja Caija iz slobodnog udarca!

79' GOOOOL! Ramos je zabio za 3:0 na asistenciju Luke Modrića iz kornera! Španjolac se tako upisao u strijelce u svojoj 800. utakmici u karijeri.

74' Druga velika prilika na utakmici za Al Ain. Caio se dobro oslobodio, pucao u donji desni kut, ali pravovremeno reagira Courtois.

65' Još jedan čisti zicer promašuju igrači Reala. Bale je izbio sam pred vratara Al Aina koji još jednom vrhunski brani.

60' GOOOOL! Ono što je umalo zabio Modrić za svoj drugi pogodak na utakmici, sada je uspio pogoditi Llorente. Opalio je neobranjivu volejčinu nakon odbijanca iz kornera, a vratar Eisa samo je pogledom ispratio loptu. 2:0!

53' Prva velika prilika u drugom poluvremenu je pokušaj Benzeme. Bale ga je našao u sredini kaznenog prostora, a njegov pokušaj odlazi malo pored desne vratnice. Ovo da je išlo u okvir gola, vratar Al Aina ne bi mogao ništa napraviti jer je ostao ukopan na mjestu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena. Real vodi golom Luke Modrića, ali Al Ain je također imao svoje prilike i doista gledamo sjajno finale Svjetskog klupskog prvenstva. Doduše, vratar Eisa najzaslužniji je što momčad Zorana Mamića gubi samo 1:0 jer je obranio nekoliko vrhunskih pokušaja Realovih igrača.

39' Još jedan sjajan pokušaj Reala. Bale je pucao glavom nakon ubačaja, vratar Al Aina to vrhunski brani. Nakon toga, Španjolci su imali korner, a Modrić je skoro došao do drugog pogotka. Poklopio je volej iz prve s dvadesetak metara, ali njegov pokušaj brani sjajni Khalid Eisa.

35' Nevjerojatno što je sada promašio Karim Benzema. Vasquez je prošao po desnoj strani, pronašao samog Francuza u sredini kaznenog prostora koji puca visoko iznad gola.

32' Španjolci su i dalje bolja ekipa, ali u posljednjih desetak minuta utakmica se malo smirila i nema puno izglednih prilika.

21' Real nastavlja dizati pritisak, nove odlične prilike Balea i Benzeme, ali ostaje 1:0.

13' GOOOOL! 1:0 vodi Real nakon prekrasnog dalekometnog udarca Luke Modrića!

12' Nevjerojatna prilika za Al Ain! Marcelo se užasno snašao u obrani, El Shahat napravio je sve odlično, zaobišao Courtoisa, ali Ramos čisti s crte!

3' Stativa! Španjolci su odmah zagospodarili terenom i pogodili stativu već u trećoj minuti utakmice. Llorente je prošao na lijevoj strani, ubacio u sredinu, a zatim se lopta nakon velike gužve odbila u stativu.

1' Utakmica je počela!

Sastavi

Uoči utakmice

Al Ain je spektakularno stigao do finala nakon pobjeda nad River Plateom, Wellingtonom i Esperance Tunisom. Neupitno je tko bi danas u Abu Dhabiju trebao podići trofej namijenjen najboljem svjetskom klubu, ali čuda se često vežu za nogomet. Nešto slično je rekao i Zoran Mamić u najavi velikog finala.

"Što reći? Real Madrid je najveći klub na svijetu. Mi i oni, to je kao usporediti maleni Smart s velikim Mercedesom, a možda će jedanput Smart pobijediti Mercedesa ako ovome ode motor... Nadam se da će se to dogoditi ovaj put nama. Naravno, dat ćemo sve od sebe. Došli smo do finala, igrali dobar nogomet i zaslužujemo biti tu. Nismo došli u finale isključivo zahvaljujući sreći. Želimo odigrati dobru utakmicu", poručio je Mamić.

S druge strane, trener Reala Santiago Solari zna kako će ekipa hrvatskog trenera najviše prijetiti iz prekida, ali očekuje kako će njegova ekipa biti spremna.

"Pokušat će ometati našeg vratara, kao što su radili protiv Rivera, ali se nadamo da im ovaj put to neće proći. Oni će igrati na svoj način. Svoje napadače pokušat će iskoristiti što bolje mogu, bit će defenzivno čvrsti i opasni iz prekida."

Real ima priliku osvojiti svjetsko klupsko prvenstvo treći put zaredom.

"To bi bilo veliko postignuće. Teško je iz godine u godinu ponavljati takav uspjeh i velika odgovornost leži na nama. Ovo je nogomet i ne možete vječno biti prvi. Smatram kako je vrlo teško na pravi način vrednovati uspjehe Madrida u posljednjih pet godina. Dosta smo uložili da bismo igrali u finalima", završio je Solari.