Rukometaši Zagreba u osmini Lige prvaka

U SUSRETU petog kola G skupine rukometne Lige prvaka Zagreb je u Dvorani II Doma sportova pobijedio švicarski Schaffhausen 30:23 (12:14) i tako osigurao plasman u osminu finala ovoga natjecanja.

Premda je Zagreba bio veliki favorit, igrači hrvatskog prvaka došli su do bodova daleko teže od svih očekivanja. Gosti su nakon prvog poluvremena vodili 14:12 i Zagreb je tek u drugom dijelu slomio njihov otpor. Na koncu je bilo plus 7. Najefikasniji igrač utakmice bio je Horvat sa osam pogodaka, dok su Goluža, Vuković, Kapisoda i Terzić postigli po četiri pogotka. Prvi strijelac u redovima švicarske momčadi, koju vodi bivši hrvatski reprezentativac Goran Perkovac, bio je Cho sa 7 pogodaka.

Nakon pet kola na prvom mjestu skupine nalazi se San Antonio sa osam bodova, Zagreb ima sedam, Schaffhausen tri, dok je na začelju Pelister s dva boda.

 

Uoči posljednjeg kola rukometne
Lige prvaka poznato je 15 od 16 momčadi koje će nastupiti u osmini
finala ovoga natjecanja.#L#

Jedina dvojba ostala je u skupini D gdje je Barcelona potvrdila prvu
poziciju, dok se za drugo mjesto bore Pick Szeged, Zaporožje i
Izviđač

Rezultati:

SKUPINA A:

SC Magdeburg - Čehovski medvedi   37:28 (19:19)

Bregenz HB - Montpellier HB       26:28 (13:14)

LJESTVICA:

1. SC Magdeburg      5 4 0 1 160:137  8 bodova

2. Montpellier HB    5 4 0 1 154:135  8

---------------------------------------------------

3. Čehovski medvedi  5 2 0 3 157:156  4

4. Bregenz HB        5 0 0 5 130:173  0

SKUPINA B:

Celje Pivovarna Laško - Athinaikos  33:23 (16:9)

Ademar Leon - IK Saevehof           33:22 (16:13)

LJESTVICA:

1. Celje PL        5 4 0 1 156:116  8

2. Ademar Leon     5 4 0 1 152:125  8

---------------------------------------------------

3. IK Saevehof     5 2 0 3 127:154  4

4. Athinaikos      5 0 0 5 119:159  0

SKUPINA C:

Arhus GF - Haukar Hafnarfjoerdur   34:21 (17:7)

Gorenje Velenje - Merano           40:17 (17:8)

LJESTVICA:

1. Gorenje    5 4 0 1 177:122  8

2. Arhus GF   5 4 0 1 156:140  8

---------------------------------------------------

3. Haukar     5 1 0 4 133:162  2

4. Merano     5 1 0 4 135:177  2

SKUPINA D:

Barcelona - Izviđač Ljubuški    38:27 (16:16)

Zaporožje - Pick Szeged         22:24 (12:12)

LJESTVICA:

1. Barcelona     5 5 0 0 159:122 10

---------------------------------------------------

2. Pick Szeged   5 2 0 3 128:128  4

3. Zaporožje     5 1 1 3 133:140  3

4. Izviđač       5 1 1 3 126:156  3

SKUPINA E:

Brest - THW Kiel           31:37 (15:21)

Wisla Plock - KIF Kolding  19:25 (10:12)

LJESTVICA:

1. THW Kiel        5 4 0 1 177:147  8

2. KIF Kolding     5 4 0 1 155:140  8

---------------------------------------------------

3. Wisla Plock     5 2 0 3 133:154  4

4. Brest HC        5 0 0 5 137:161  0

SKUPINA F:

Ciudad Real - Dinamo Bukarešt  40:17

Veszprem - Tatran Prešov       42:25 (22:12)

LJESTVICA:

1. Veszprem        5 5 0 0 183:131 10

2. Ciudad Real     5 4 0 1 169:124  8

---------------------------------------------------

3. Dinamo Bukarešt 5 1 0 4 123:168  2

4. Tatran Prešov   5 0 0 5 124:176  0

SKUPINA G:

Pelister Bitola - Portland San Antonio 20:29 (8:14)

ZAGREB - Kadetten Schaffhausen         30:23 (12:14)

LJESTVICA:

1. Portland SA   5 4 0 1  144:99  8

2. Zagreb        5 3 1 1 132:113  7

---------------------------------------------------

3. Schaffhausen  5 1 1 3 132:145  3

4. Pelister      5 1 0 4 109:160  2

SKUPINA H:

SG Flensburg-Handewitt - Banik Karvina 35:28 (16:12)

Paris HB - Granitas Kaunas             32:23 (15:11)

LJESTVICA:

1. Flensburg       5 5 0 0 177:122 10

2. Paris HB        5 3 1 1 130:126  7

---------------------------------------------------

3. Banik Karvina   5 1 1 3 129:138  3

4. Granitas Kaunas 5 0 0 5 121:171  0

NAPOMENA: Iz svake skupine po dvije momčadi ulaze u osminu finala


Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara