Santini je za gol morao dobiti i "papir-škare-kamen"

HRVATSKI napadač Ivan Santini (29) je danas u susretu 2. kola belgijskog prvenstva pokazao da je odlazak u Anderlecht bio fantastičan potez.

Nakon što je na otvaranju prvenstva zabio hat-trick Kotrijku, Santini je u 2. kolu također zabio hat-trick, ovaj put u pobjedi 5:2 protiv Oostendea. Do poluvremena nije bilo golova, a goste je u prvoj minuti nastavka probio upravo Santini. U 52. minuti na 2:0 povisio je Diamata, da bi tračak nade gostima dvije minute kasnije donio Guri.

Nada je trajala do 83. minute kad je Anderlecht izborio penal, a Santini je s Diamatom igrao "papir-škare-kamen" kako bi odredili tko će izvesti kazneni udarac. Santini je pokazao kamen i pobjedio suigračeve škare i prekrasnom panenkom pogodio za 3:1. Tri minute kasnije je kompletirao hat-trick, a peti gol za domaćina zabio je Diamata minutu prije kraja. Konačnih 5:2 postavio je hrvatski branič Goran Milović u drugoj minuti sudačke nadoknade.