Sociedad dobio bitku za Baskiju

REAL SOCIEDADU pripao je veliki baskijski derbi. U San Sebastianu je pao Athletic Bilbao 2:1 u 22. kolu La Lige.

Domaćin je sav posao završio u prvom poluvremenu. Mikel Oyarzabal je u 16. minuti dobio duel s protivničkim igračem, a potom zaobišao i gostujućeg vratara te zabio za vodstvo. Nakon toga je u 45. minuti Willian Jose s ruba šesnaesterca poslao pravi projektil pod prečku za 2:0, čime je Sociedad stigao na korak od pobjede.

Bilbao je reagirao u nastavku, ali je tek ublažio poraz preko Raula Garcije, čiji je penal najprije obranio golman Geronimo Rulli, ali se lopta odbila do veznjaka Athletica koji je u padu smanjio na 2:1, no ipak gosti nisu uspjeli izbjeći poraz od susjeda.

Sociedad je time nastavio seriju bez poraza u sedam utakmica (četiri remija i tri pobjede), dok je Bilbao prvi put izgubio u prvenstvu od 3. prosinca 2018. godine.