SP u plivanju: Rezultati finala
Tekst se nastavlja ispod oglasa
REZULTATI finalnih natjecanja posljednjeg dana Svjetskog plivačkog prvenstva u malim bazenim u Indianapolisu:
muški, 200m leđno -
1. Aaron Peirsol (SAD) 1:50.52 (svjetski rekord)
2. Matthew Welsh (Aus) 1:52.54
3. Arkadij Vjatčanin (Rus) 1:54.20
4. Takashi Nakkano (Jap) 1:54.48
5. Bryce Hunt (SAD) 1:54.79
6. George Du Rand (JAR) 1:55.60
7. Ethan Rolff (Aus) 1:56.88
8. Lucas Salata (Bra) 1:56.96
muški, 100m slobodno -
1. Jason Lezak (SAD) 47.97
2. Salim Iles (Alž) 48.07
3. Rick Say (Kan) 48.38
4. Frederick Bousquet (Fra) 48.40
5. Rolandas Gimbutis (Lit) 48.62
6. Cesar Cielo (Bra) 48.77
7. Jere Hard (Fin) 48.86
8. Nicholas Santos (Bra) 48.88
žene, 50m leđno -
1. Haley Cope (SAD) 27.49
2. Gao Chang (Kina) 27.55
3. Sophie Edington (Aus) 28.17
4. Tayliah Zimmer (Aus) 28.25
5. Sanja Jovanović (Hrv) 28.29
6. Fabiola Pulga Molina (Bra) 28.43
7. Erin Gammel (Kan) 28.65
Tekst se nastavlja ispod oglasa
8. Carla Stampfli (Švi) 29.36
žene, 200m prsno -
1. Brooke Hanson (Aus) 2:21.68
2. Amanda Beard (SAD) 2:22.53
3. Sarah Katsoulis (Aus) 2:22.97
4. Mirna Jukić (Aut) 2:23.45
5. Kristy Kowal (SAD) 2:25.48
5. Simone Weiler (Nje) 2:25.48
7. Lauren Van Oosten (Kan) 2:27.43
8. Luo Nan (Kina) 2:28.15
muški, 100m mješovito -
1. Peter Mankoč (Slo) 52.66
2. Thomas Rupprath (Nje) 53.35
3. Thiago Pereira (Bra) 53.75
4. Aleksander Hetland (Nor) 54.44
5. Ryan Lochte (SAD) 54.49
6. Mihail Aleksandrov (Bug) 54.86
7. Qu Jingyu (Kina) 54.98
8. Ugur Orel Oral (Tur) 55.62
žene, 100m leptir -
1. Martina Moravcova (Slk) 57.38
2. Rachel Komisarz (SAD) 57.85
3. Jenny Thompson (SAD) 58.13
4. Lisbeth Lenton (Aus) 58.22
5. Jessica Schipper (Aus) 59.01
6. Alena Popchanka (Blr) 59.71
7. Chantal Groot (Niz) 59.92
8. Yurie Yano (Jap) 1:00.11
muški, 50m prsno -
1. Brendan Hansen (SAD) 26.86
2. Brenton Rickard (Aus) 27.09
3. Stefan Nystrand (Šve) 27.28
4. Eduardo Fischer (Bra) 27.38
5. Mark Warnecke (Nje) 27.40
6. Mark Riley (Aus) 27.51
7. Mihail Aleksandrov (Bug) 27.55
8. Matjaž Markič (Slo) 27.62
žene, 50m slobodno -
1. Marleen Veldhuis (Niz) 24.41
2. Lisbeth Lenton (Aus) 24.54
3. Therese Alshammar (Šve) 24.63
4. Eileen Coparropa (Pan) 24.65
4. Flavia Cazziolato (Bra) 24.65
6. Alison Sheppard (VB) 24.68
7. Jenny Thompson (SAD) 24.76
8. Kara Lynn Joyce (SAD) 24.92
muški, 200m leptir -
1. James Hickman (VB) 1:53.41
2. Ioan Gherghel (Rum) 1:54.06
3. Wu Peng (Kina) 1:54.51
4. Nikolaj Skvortsov (Rus) 1:54.57
5. Andrew Richards (Aus) 1:54.61
6. Michael Raab (SAD) 1:54.95
7. Hidemasa Sano (Jap) 1:55.29
8. Takeshi Matsuda (Jap) 1:55.85
muški, 1.500m slobodno -
1. Juri Prilukov (Rus) 14:39.16
2. Simone Ercoli (Ita) 14:53.89
3. Dragos Coman (Rum) 14:56.74
4. Oussama Mellouli (Tun) 14:57.57
5. Troyden Prinsloo (JAR) 14:57.76
6. Shilo Ayalon (Izr) 14:58.70
7. Justin Mortimer (SAD) 15:02.39
8. Chris Thompson (SAD) 15:16.02
žene, 200m slobodno -
1. Josefin Lillhage (Šve) 1:56.35
2. Lindsay Benko (SAD) 1:56.48
3. Dana Vollmer (SAD) 1:58.05
4. Shayne Reese (Aus) 1:58.14
5. Pang Jiaying (Kina) 1:58.69
6. Ida Mattsson (Šve) 1:59.08
7. Melissa Corfe (JAR) 1:59.17
8. Florencia Szigeti (Arg) 2:00.41
muški, 4x100m mješovito -
1. SAD 3:25.09 (svjetski rekord)
2. Australija 3:29.72
3. Rusija 3:32.11
4. Brazil 3:33.02
5. Kanada 3:33.04
6. Japan 3:36.93
7. Kina 3:38.17
8. JAR 3:40.17
Ljestvica osvajača medalja na Svjetskom plivačkom prvenstvu u malim bazenima u Indianapolisu:
ZLATO SREBRO BRONCA
1. SAD 21 10 10
2. Australija 7 15 7
3. V. Britanija 2 3 0
4. Rusija 2 0 2
5. Švedska 1 4 4
6. Brazil 1 1 3
7. Njemačka 1 1 1
8. Nizozemska 1 0 1
9. Tunis 1 0 1
10. Japan 1 0 1
11. Slovenija 1 0 1
12. Slovačka 1 0 1
13. Kina 0 2 1
14. Kanada 0 1 3
15. Rumunjska 0 1 1
16. Alžir 0 1 0
17. Italija 0 1 0
18. Kazahstan 0 0 2
19. HRVATSKA 0 0 1
20. N. Zeland 0 0 1
muški, 200m leđno -
1. Aaron Peirsol (SAD) 1:50.52 (svjetski rekord)
2. Matthew Welsh (Aus) 1:52.54
3. Arkadij Vjatčanin (Rus) 1:54.20
4. Takashi Nakkano (Jap) 1:54.48
5. Bryce Hunt (SAD) 1:54.79
6. George Du Rand (JAR) 1:55.60
7. Ethan Rolff (Aus) 1:56.88
8. Lucas Salata (Bra) 1:56.96
muški, 100m slobodno -
1. Jason Lezak (SAD) 47.97
2. Salim Iles (Alž) 48.07
3. Rick Say (Kan) 48.38
4. Frederick Bousquet (Fra) 48.40
5. Rolandas Gimbutis (Lit) 48.62
6. Cesar Cielo (Bra) 48.77
7. Jere Hard (Fin) 48.86
8. Nicholas Santos (Bra) 48.88
žene, 50m leđno -
1. Haley Cope (SAD) 27.49
2. Gao Chang (Kina) 27.55
3. Sophie Edington (Aus) 28.17
4. Tayliah Zimmer (Aus) 28.25
5. Sanja Jovanović (Hrv) 28.29
6. Fabiola Pulga Molina (Bra) 28.43
7. Erin Gammel (Kan) 28.65
8. Carla Stampfli (Švi) 29.36
žene, 200m prsno -
1. Brooke Hanson (Aus) 2:21.68
2. Amanda Beard (SAD) 2:22.53
3. Sarah Katsoulis (Aus) 2:22.97
4. Mirna Jukić (Aut) 2:23.45
5. Kristy Kowal (SAD) 2:25.48
5. Simone Weiler (Nje) 2:25.48
7. Lauren Van Oosten (Kan) 2:27.43
8. Luo Nan (Kina) 2:28.15
muški, 100m mješovito -
1. Peter Mankoč (Slo) 52.66
2. Thomas Rupprath (Nje) 53.35
3. Thiago Pereira (Bra) 53.75
4. Aleksander Hetland (Nor) 54.44
5. Ryan Lochte (SAD) 54.49
6. Mihail Aleksandrov (Bug) 54.86
7. Qu Jingyu (Kina) 54.98
8. Ugur Orel Oral (Tur) 55.62
žene, 100m leptir -
1. Martina Moravcova (Slk) 57.38
2. Rachel Komisarz (SAD) 57.85
3. Jenny Thompson (SAD) 58.13
4. Lisbeth Lenton (Aus) 58.22
5. Jessica Schipper (Aus) 59.01
6. Alena Popchanka (Blr) 59.71
Tekst se nastavlja ispod oglasa
7. Chantal Groot (Niz) 59.92
8. Yurie Yano (Jap) 1:00.11
muški, 50m prsno -
1. Brendan Hansen (SAD) 26.86
2. Brenton Rickard (Aus) 27.09
3. Stefan Nystrand (Šve) 27.28
4. Eduardo Fischer (Bra) 27.38
5. Mark Warnecke (Nje) 27.40
6. Mark Riley (Aus) 27.51
7. Mihail Aleksandrov (Bug) 27.55
8. Matjaž Markič (Slo) 27.62
žene, 50m slobodno -
1. Marleen Veldhuis (Niz) 24.41
2. Lisbeth Lenton (Aus) 24.54
3. Therese Alshammar (Šve) 24.63
4. Eileen Coparropa (Pan) 24.65
4. Flavia Cazziolato (Bra) 24.65
6. Alison Sheppard (VB) 24.68
7. Jenny Thompson (SAD) 24.76
8. Kara Lynn Joyce (SAD) 24.92
muški, 200m leptir -
1. James Hickman (VB) 1:53.41
2. Ioan Gherghel (Rum) 1:54.06
3. Wu Peng (Kina) 1:54.51
4. Nikolaj Skvortsov (Rus) 1:54.57
5. Andrew Richards (Aus) 1:54.61
Tekst se nastavlja ispod oglasa
6. Michael Raab (SAD) 1:54.95
7. Hidemasa Sano (Jap) 1:55.29
8. Takeshi Matsuda (Jap) 1:55.85
muški, 1.500m slobodno -
1. Juri Prilukov (Rus) 14:39.16
2. Simone Ercoli (Ita) 14:53.89
3. Dragos Coman (Rum) 14:56.74
4. Oussama Mellouli (Tun) 14:57.57
5. Troyden Prinsloo (JAR) 14:57.76
6. Shilo Ayalon (Izr) 14:58.70
7. Justin Mortimer (SAD) 15:02.39
8. Chris Thompson (SAD) 15:16.02
žene, 200m slobodno -
1. Josefin Lillhage (Šve) 1:56.35
2. Lindsay Benko (SAD) 1:56.48
3. Dana Vollmer (SAD) 1:58.05
4. Shayne Reese (Aus) 1:58.14
5. Pang Jiaying (Kina) 1:58.69
6. Ida Mattsson (Šve) 1:59.08
7. Melissa Corfe (JAR) 1:59.17
8. Florencia Szigeti (Arg) 2:00.41
muški, 4x100m mješovito -
1. SAD 3:25.09 (svjetski rekord)
2. Australija 3:29.72
3. Rusija 3:32.11
4. Brazil 3:33.02
Tekst se nastavlja ispod oglasa
5. Kanada 3:33.04
6. Japan 3:36.93
7. Kina 3:38.17
8. JAR 3:40.17
Ljestvica osvajača medalja na Svjetskom plivačkom prvenstvu u malim bazenima u Indianapolisu:
ZLATO SREBRO BRONCA
1. SAD 21 10 10
2. Australija 7 15 7
3. V. Britanija 2 3 0
4. Rusija 2 0 2
5. Švedska 1 4 4
6. Brazil 1 1 3
7. Njemačka 1 1 1
8. Nizozemska 1 0 1
9. Tunis 1 0 1
10. Japan 1 0 1
11. Slovenija 1 0 1
12. Slovačka 1 0 1
13. Kina 0 2 1
14. Kanada 0 1 3
15. Rumunjska 0 1 1
16. Alžir 0 1 0
17. Italija 0 1 0
18. Kazahstan 0 0 2
19. HRVATSKA 0 0 1
20. N. Zeland 0 0 1
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati