Srbija protutnjala Bečom

U MOŽDA i najtežoj kvalifikacijskoj skupini za Svjetsko prvenstvo 2010. godine prvo mjesto su preuzeli nogometaši Srbije nakon lagane, 3-1 pobjede, protiv Austrije u Beču.

Makar su Austrijanci na svom terenu svladali Francusku 3-1, protiv Srbije su miljama bili daleko od sličnog rezultata.

U atmosferi gdje je s obzirom na buku s tribina i navijanje izgledalo kao da je Srbija domaćin, sve je bilo riješeno nakon samo dvadesetak minuta igre.

Nakon uvodnog pogotka Krasića, naredna dva Austrija je primila na isti način i nakon nonšalantne igre u obrani. Oba puta su srpski nogometaši izveli polukontru i oba puta je Marko Pantelić bio asistent.

Kod drugog pogotka je pogodio stativu, a odbijenu loptu je samo pospremio u mrežu Jovanović, dok je kod trećeg Pantelić lijepo ostavio loptu Obradoviću za 3-0.

Skupina 7:

Austrija - Srbija 1-3 (Janko 80 / Krasić 15, Jovanović 18, Obradović 24)

Litva - Farski otoci 1-0 (Danilevičius 22)

Švicarci šokirali Grčku u Pireju

Nogometaši Grčke su do srijede odigrali tri utakmice u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. godine. Pobijedili su u sva tri navrata, te nisu primili niti jedan pogodak...

No, Švicarska, reprezentacija koju vodi Ottmar Hitzfeld, je došla u Pirej i šokirala ih pobjedom 2-1. Nakon što su odigrali na svom terenu neodlučeno s amaterima iz Luksemburga, švicarski nogometaši su upisali dvije identične pobjede 2-1 i tako se vratili u igru za vrh ljestvice.

Prvo su na svom terenu pobijedili Latviju, a kao i tada, tako je i u Grčkoj heroj bio Blaise N'Kufo. U Grčkoj je postigao pogodak vrijedan tri boda u 77. minuti, makar je Grčka u tom trenutku hrlila prema sva tri boda nakon što je Charisteas izjednačio u 68. minuti.