Stöger stopostotan na klupi Dortmunda, Auba i Pulišić srušili Hoffenheim

BORUSSIA DORTMUND ostvarila je drugu uzastopnu pobjedu pod vodstvom novog trenera Petera Stoegera svladavši u subotu pred svojim navijačima Hoffenheim sa 2:1 (0:1) u utakmici 17. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Gosti su pogotkom Utha (14) vodili sve do 63. minute, kad je Aubameyang iskoristio kazneni udarac. Hoffenheim je imao barem bod u rukama do 89. minute, a tada je odličnu akciju Borussije završio američki Hrvat Christian Pulisic i svojim drugim ovosezonskim pogotkom donio pobjedu momčadi iz Dortmunda koja se sa 28 bodova privremeno probila na treće mjesto, iza Bayerna (41) i Schalkea (30).

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić nije bio u početnoj postavi Hoffenheima, a u igru je ušao u 63. minuti. Hoffenheim je ovim porazom pao na sedmo mjesto sa 26 bodova.