Talijanka šokirana uvjetima na ZOI. Pogledajte kakvo mjesto je platila 280 eura
REPREZENTACIJA Sjedinjenih Američkih Država u umjetničkom klizanju obranila je naslov olimpijskih pobjednika na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu, osvojen prije četiri godine u Pekingu. U neizvjesnoj borbi do samog kraja, Amerikanci su osvojili samo bod više od srebrnog Japana.
Odluka o pobjedniku pala je u posljednjoj disciplini, slobodnom programu klizača. Uoči tog nastupa, i SAD i Japan imali su po 59 bodova. Za Amerikance je nastupio aktualni svjetski prvak Ilja Malinin, dok je za Japan klizao Shun Sato. Malinin je nastupio prvi te je unatoč nekoliko pogrešaka dobio visoku ocjenu 200.03.
Sato je potom izveo odličan nastup, no sa sakupljenih 194.86 bodova nije uspio prestići suparnika. Tako je SAD dobio 10, a Japan 9 bodova, što je Amerikancima osiguralo zlato s ukupno 69 bodova, dok je Japan ostao na srebru sa 68 bodova. Brončanu medalju osvojila je Italija sa 60 bodova.
Razočaranje na tribinama
No, za razliku od američkih klizača koji su slavili zlato, neki su posjetitelji milansku dvoranu u Assagu napustili razočarani. Jedna ljubiteljica umjetničkog klizanja kupila je ulaznicu kako bi natjecanje pratila uživo, no po dolasku na svoje mjesto ostala je u šoku.
Svoje je iskustvo podijelila na društvenim mrežama. "Pogled s mog mjesta u dvorani Assago na finale timskog natjecanja. Platila sam ga 280 eura. Nije bilo moguće odabrati sjedalo. Nitko me nije upozorio da postoji mogućnost da neću vidjeti apsolutno ništa. Sjedala su se dodjeljivala nasumično, a ja sam platila istu cijenu kao i ljudi ispred mene. Molim vas, učinite ovo viralnim. Dođe mi da plačem", stoji u njezinoj objavi.