TURSKA - FRANCUSKA 2:0 Senzacija! Razbijeni svjetski prvaci

TURSKA je napravila najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela kvalifikacija za Euro 2020. Na domaćem je terenu u trećem kolu pobijedila svjetskog prvaka Francusku 2:0.

Francuzi su utakmicu krenuli s izuzetno jakom postavom, možda i najjačom mogućom, ali to nije uplašilo reprezentativce Turske koji su već nakon prvih 45 minuta zabili dva gola i riješili utakmicu.

Turska je povela u 30. minuti kada je Demiral asistirao, a Ayhan pogodio za vodstvo od 1:0.

U 40. minuti domaći su stigli i do drugog gola, a strijelac je bio nogometaš Rome Cengiz Under. Francuzi su pokušavali u nastavku preokrenuti, ali nisu mogli doći ni do počasnog gola.

Turska je na vrhu grupe H s maksimalnih devet bodova, Francuska ima šest, baš kao i Island, a po tri Albanija i Moldavija. Na dnu je Andora koja je bez bodova.

Francuska za tri dana gostuje u Andori, dok će Turska na gostovanje Islandu.

U drugim susretima po skupinama Italija je uvjerljivo slavila u Ateni protiv Grčke (3:0), Njemačka je pobjedom 2:0 prošla teško gostovanje u Bjelorusiji golovima Sanea i Reusa, dok je Belgija kod kuće bila dominantna protiv Kazahstana (3:0).