Top transferi: Arbeloa je zvijezdi poručio da može ići iz Reala. Želi ga Bayern
TRAJE zimski prijelazni rok u najjačim nogometnim ligama na svijetu. U većini tih liga transferi se mogu obavljati do 2. veljače. Najzanimljivije vijesti i glasine u zimskom prijelaznom roku na nogometnom tržištu pratite uživo u tekstualnom prijenosu na Indexu.
Zimski prijelazni rok pratite i u subotu na Indexu.
Ousmane Diomande produžio je ugovor sa Sportingom iz Lisabona i u njega je ugrađena klauzula od 80 milijuna eura. 22-godišnji stoper iz Obale Bjelokosti stigao je u Sporting 2023. godine u transferu iz Midtjyllanda. Dosad je odigrao 113 utakmica i zabio šest golova uz dvije asistencije. Transfermarkt ga procjenjuje na 45 milijuna eura.
Olympique Marseille doveo je veznjaka Quintena Timbera iz Feyenoorda u transferu vrijednom oko 4.5 milijuna eura, uz određene bonuse. Nizozemski reprezentativac potpisao je ugovor do ljeta 2030., a za dolazak na Velodrome odlučio se unatoč interesu više premierligaša.
Trent Alexander-Arnold stigao je u Real Madrid iz Liverpoola prošle sezone, no što zbog ozljeda, a što zbog konkurencije nije se uspio nametnuti na poziciji desnog beka momčadi. Prema pisanju španjolskih medija, trener Reala Alvaro Arbeloa mu je rekao da može pronaći drugi klub. Već su krenule glasine o njegovom odlasku iz kluba, a pritom se spominje interes Bayerna. Pod ugovorom je do ljeta 2031., a Transfermarkt ga procjenjuje na 70 milijuna eura.
Lorenzo Lucca je novi igrač Nottingham Foresta, potvrdio je klub na svojim stranicama. Lucca je došao iz Napolija na posudbu, a engleski klub ima opciju otkupa ugovora na ljeto. Talijanski napadač je prošle sezone bio najbolji strijelac Udinesea s 14 pogodaka, uživao je u sjajnoj sezoni u talijanskoj prvoj ligi 2024./25. i bio je najbolji strijelac Udinesea, postigavši 14 golova u 36 nastupa.
Ta forma donijela mu je poziv u reprezentaciju i transfer u Napoli. No, u Napulju je imao slabašnu minutažu te je postigao dva pogotka u 23 nastupa i ukupno 614 minuta provedenih na terenu. Sada je stigao u Englesku u potrazi za minutama i golovima.
U Liverpoolu žele Robertsona zamijeniti s Kostasom Tsimikasom, koji je na posudbi u Romi. Grčki lijevi bek dobio je zeleno svjetlo za povratak u Englesku, piše Fabrizio Romano. Trebao je u Romi ostati do kraja sezone. Ima ove sezone 16 nastupa i jednu asistenciju za talijanski klub.
Tammy Abraham, engleski centarfor, ide u Aston Villu iz Bešiktaša. Here we go, kaže Fabrizio Romano. Villa će za njega dati 21 milijun eura plus bonuse. Abraham igra sjajnu sezonu u Turskoj. Zabio je 13 golova u 26 nastupa.
Arsenal bi mogao ovog ljeta krenuti po Juliana Alvareza, argentinskog napadača Atletico Madrida. Izvori iz Španjolske tvrde da će Atletico za njega tražiti oko 100 milijuna eura. Za sjajnog napadača zainteresirana je i Barcelona.
Potencijalan transfer Andyja Robertsona glavna je tema u britanskim medijima. Robertson je legenda Liverpoola, jedan od heroja domaće publike. Ima 363 nastupa za Redse, a s njima je osvojio dva naslova prvaka Engleske i Ligu prvaka. U klubu je od ljeta 2017. godine.
Tottenham je u siječnju označio Andyja Robertsona kao jednu od glavnih meta, piše The Athletic. Spursi su škotskog reprezentativca prvotno vidjeli kao opciju za ljeto, nakon isteka ugovora s Liverpoolom na kraju sezone, ali problemi s ozljedama i loša forma natjerali su klub da već sada krene raditi na poslu.
Milan je doživio razočaranje u pokušaju dovođenja mladog igrača Genka Juwensleyja Onsteina. Rossoneri su navodno imali dogovor oko dolaska tinejdžerskog braniča, koji je u Milano trebao stići u petak. No, prema Calciomercatu, Onstein je odustao od leta i neće potpisati ugovor. Sada je u pregovorima s Barcelonom i čini se da je blizu potpisa za katalonski klub.
Axel Disasi navodno ima novu šansu u Chelseaju. Novi trener Bluesa Liam Rosenior navodno mu je ponudio svojevrsni novi početak. Ipak, očekuje se da će Disasi otići u siječnju, a Daily Mail piše da bi mogao prijeći na drugu stranu Londona, u West Ham.
Prema football.londonu, Arsenal prati tinejdžersku senzaciju Vasilija Kostova. Sedamnaestogodišnji veznjak trenutačno je igrač Crvene zvezde. Nazivaju ga "srpskim Pedrijem" i "balkanskim Barellom", a navodno je već na stolu i ponuda od 17 milijuna funti, odnosno 20 milijuna eura, za igrača kojeg lider Premier lige Arsenal i dalje skautira. Taj transfer bio bi najveći u povijesti Zvezde. Rekord za sada drži stoper Veljko Milosavljević koji je otišao u Bournemouth za 15 milijuna eura.
Saudijska Pro Liga planira dovesti 50 vrhunskih igrača poput Salaha i Fernandesa prije Ronaldovog umirovljenja 2027. kako bi održala globalni interes za ligu uoči Svjetskog prvenstva 2034. godine.
>> Opširnije
Juventus je blizu dovođenja Youssefa En-Nesyrija iz Fenerbahčea, piše Calciomercato. Dužnosnici talijanskog kluba otputovali su u Istanbul kako bi finalizirali pregovore o siječanjskom transferu jer žele pojačati napad. Juve je ciljao i Jean-Philippea Matetu, ali Crystal Palaceova tražena cijena otežava da se taj posao realizira već ovaj mjesec.
Chelsea navodno sprema iznenađujući potez i želi dovesti Douglasa Luiza na posudbu do kraja sezone. Vjeruje se da Bluesi u siječanjskom prijelaznom roku žele pojačati vezni red i da su brazilskog reprezentativca označili kao metu, iako je 27-godišnjak od dolaska u Nottingham Forest odigrao tek 13 utakmica, nakon što je stigao na jednogodišnju posudbu iz Juventusa.
Crystal Palace navodno u posljednjih 11 dana prijelaznog roka kao prioritet ima dovođenje zamjene za Marca Guehija, ali navijači koji se nadaju da će na Selhurst Park stići veliko ime u obrani vjerojatno će ostati razočarani, piše Goal. Ugledno portal tvrdi kako Palace neće dovesti poznato ime u zamjenu za kapetana koji je otišao u City.
Wolfsburg je poslao ponudu od 23 milijuna eura, odnosno 20 milijuna funti, za engleskog U21 reprezentativca Charlieja Cresswella, ali ju je Toulouse odbio, piše David Ornstein.
Tottenham je doveo bočnog braniča Souzu iz brazilskog Santosa. Sky Sports News ranije ovog mjeseca izvijestio je da je između klubova dogovorena naknada od oko 13 milijuna funti. Souza je rekao: "Nevjerojatan je osjećaj pridružiti se stvarno velikom klubu poput Spursa. Odrastao sam gledajući Premier ligu, tako da je ovo moj dječački san i jedva čekam krenuti."
Budućnost Viníciusa Júniora u Real Madridu i dalje je neizvjesna, unatoč tome što mu ugovor istječe tek 2027. godine. Iako se posljednjih dana govori o napretku u pregovorima oko produljenja suradnje, jedan od njegovih dugogodišnjih udvarača ne odustaje te mu nudi ugovor od čak milijardu eura, piše Fichajes.com.
Nakon što je proglašen najboljim igračem u dvoboju Real Madrida protiv AS Monaca, a UEFA ga je proglasila i najboljim igračem 7. kola Lige prvaka zbog gola i dvije asistencije, Brazilac je komentirao svoj status u klubu.
"Nisam se osjećao ugodno jer svaki put kad bih pogriješio, zviždali su mi. Imaju pravo na to jer plaćaju vrlo skupu ulaznicu. Znam dokle mogu stići. Ovdje sam da se razvijam i da učinim sve za ovu momčad i za ovaj klub. Vjerujem predsjedniku, želim ostati ovdje dugo. U pravom trenutku, sve ćemo riješiti", izjavio je Vinícius Júnior.
Saudijska Arabija ne odustaje
Unatoč igračevoj želji za ostankom, novinar Ben Jacobs otkriva da Saudijska Arabija nije zaboravila na napadača kojeg je pokušavala dovesti i prošlog ljeta. Prema njegovim riječima, saudijski pregovarači vide Viníciusa kao jednu od svojih glavnih meta za ljeto 2026. godine.
Jacobs navodi da je klub Al-Ahli spreman ponuditi Brazilcu ugovor vrijedan nevjerojatnih milijardu eura. Iako je Vinícius više puta izjavio da je predan Real Madridu, razgovori između saudijskih dužnosnika i njegovog tima navodno traju više od godinu dana.
Trenutno se čini da 25-godišnji napadač nije sklon napuštanju Europe, s obzirom na to da je usredotočen na tekuću sezonu i nadolazeće Svjetsko prvenstvo s Brazilom. Ipak, saudijsko inzistiranje s ponudama koje su sve veće ne prestaje.
Evo što se jučer događalo na tržištu nogometaša.
>> Opširnije