U SEDAM nedjeljnih utakmica 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva postignuto je čak 26 pogodaka, što u prosjeku iznosi nešto manje od četiri po utakmici.

Najviše pogodaka su vidjeli gledatelji u Palermu čiji su miljenici pobijedili Lecce 5:2. Palermo je dočekao Lecce, jednog od davljenika prvenstva, nakon velike pobjede u gostima, u prošlom kolu, kod Fiorentine 2:0.

Ta tri boda su potvrdili odličnom igrom i lakom pobjedom. Već u 18. minuti je bilo 2:1 za Palermo, a gosti su pred kraj prvog dijela imali apsolutno zadovoljavajućih 2:2. No, do kraja utakmice su potpuno potonuli.

Milan je superiorno prošao gostovanje kod Siene gdje je pobijedio 5:1. Po dva pogotka su postigli Brazilac Pato i neuništivi Pippo Inzaghi, dok je cijela serija pogodaka za goste krenula još u 7. minuti kada je Andrea Pirlo realizirao jedanaesterac.

David Beckham je odigrao cijelu utakmicu za goste, a tijekom nastavka je u igru ušao i Ronaldinho.

Sampdoria je u zadnjih dvadeset dana na svom terenu pobijedila i Milan (prvenstvo) i Inter (Kup), ali treći veliki skalp nisu uzeli, makar su bili blizu njega (remi protiv Rome 2:2). Ponovno je briljirao Giampaolo Pazzini, koji je prije nekoliko tjedana došao u Đenovu iz Firenze. Postigao je dva pogotka, čime je zaokružio brojku od 8 pogodaka u samo sedam utakmica.

Oba pogotka je za goste, pak, postigao Brazilac Julio Baptista.

Važan bod je Catania ukrala s Friuli stadiona, a Roberto Donadoni je na klupi Napolija startao s jednim osvojenim bodom kod Reggine (1:1).

Neuništivi Pippo zabio 300. gol u karijeri

Mnogi ga smatraju iritantnim na terenu, no nitko mu ne može osporiti "nos" za pogodak. Milanov napadač Filippo Inzaghi u nedjelju je postigao 300. pogodak u karijeri.

Iskusni 35-godišnji majstor protivničkog kaznenog prostora za svoj je jubilej iskoristio utakmicu protiv Siene, a da sve bude još bolje, njegova je momčad slavila visoku 5:1 pobjedu.

Inzaghi je u 45. minuti pogodio za povećanje vodstva na 2:0, a okruglu brojku o kojoj mnogi napadači mogu samo sanjati pogodio je u 71. minuti. Dres s brojem 300 već je bio otiskan za proslavu tog pogotka.

Kaka se ponovo ozlijedio

Nakon 7. veljače je prvi put zaigrao Brazilac Kaka, koji je na ogled protiv Siene ušao u igru u 46. minuti. Međutim, prije kraja utakmice je morao natrag, u svlačionicu, zbog ozljede gležnja. U 65. minuti ga je zamijenio Ronaldinho.

Daleko je lošije prošao vratar Milana Christian Abbiati koji se već u 12. minuti sudario sa suigračem Favallijem, te je izvukao deblji kraj. U prvi mah su liječnici Milana posumnjali u frakturu, no pitanje je što će pokazati daljnje pretrage.

Na vratima ga je zamijenio Brazilac Dida, koji je tako dočekao premijeru u Seriji A ove sezone.

Serie A, 28. kolo:

Siena - Milan 1:5 (Maccarone 62 / Pirlo 7-11m, Inzaghi 45, 71, Pato 55, 78)

Sampdoria - Roma 2:2 (Pazzini 25, 43 / Julio Baptista 7, 70-11m)

Atalanta - Torino 2:0 (Floccari 46, 72)

Lazio - Chievo 0:3 (Bogdani 27, Pellisier 29, 84)

Palermo - Lecce 5:2 (Cavani 11-11m, 59, Simplicio 18, Miccoli 41, Kjaer 56 / Tiribocchi 17, 34)

Reggina - Napoli 1:1 (Corradi 27 / Lavezzi 64)

Udinese - Catania 1:1 (Quagliarella 71 / Mascara 24)