Wright-Phillips za Ćorlukin City debitirao s dva pogotka protiv Sunderlanda

ROY KEANE i njegov Sunderland bili su kobni za Modrićev Tottenham kojem su iznenađujuće uzeli bodove na otvaranju Premiershipa, ali protiv Ćorlukinog Manchester Cityja im to nije pošlo za rukom.

City je na gostovanje kod "crnih mački" dočekao pojačan "domaćim dečkom" Shaunom Wright-Phillipsom koji se na oduševljenje navijača vratio u svoj matični klub i odmah pokazao da je to bila pametna kupovina. Manchester City pobijedio je 3:0, a Wright-Phillips je zabio dva gola. Bolji debi vjerojatno nije mogao niti zaželjeti. Prvi pogodak u 42. minuti zabio je Stephen Ireland, koji je nakon dobro izrađenog napada poslao loptu u sam kut gola. Neobranjivo za Sunderlandovog vratara Gordona.

Drugo poluvrijeme pretvorilo se u "Wright-Phillips show". Brzi je krilni napadač izvrsno otvorio utakmicu i s puno elana se priključivao Jou u napadu dok mu je Ćorluka čuvao leđa u obrani. U 49. minuti Malbranque je srušio Hamanna na dvadesetak metara od gola, a iako City nije uspio prebaciti živi zid lopta se odbila do Joa koji je izvrsno poslužio Wrighta-Phillipsa, a bivši igrač Chelsea teško je mogao promašiti iz takve situacije. Samo četiri minute kasnije Wright-Philips je ponovno zabio i tako uništio svaku Sunderlandovu nadu u pozitivan rezultat. Wright-Phillips kod drugog je gola izvrsno iskoristio svoju brzinu da iskontrolira dugu loptu koju mu je s centra poslao Ball i mirno je pored Gordona pospremio u gol za 3:0.

Iako se nije previše priključivao napadu, Ćorluka je odigrao vrlo dobru utakmicu u defenzivnoj postavi Cityja u kojoj je Kompany sa svoje prirodne pozicije braniča pomaknut na defenzivnog veznog ispred stoperskog dvojica Richards-Dunne. Na Ćorlukinoj strani stvorena je tek jedna prava opasnost kad je Richardson u 36. minuti zašao iza leđa Cityjeve obrane, ali vratar Hart imao je dovoljno vremena da izleti i zaustavi ga. Najbolju priliku za gol domaćini su imali preko Dioufa, koji je u 41. minuti pucao glavom sa samo šest metara, ali promašio okvir gola. Dodatnu dozu elana u igru crnih mačaka unio je Healy koji je ušao u 59. minuti umjesto Djibrila Cissea, ali njegovi napori da zabije barem počasni gol za svoju momčad nisu urodili plodom. Pobjeda je mogla biti još uvjerljivija da je Ireland u 78. minuti zabio gol nakon što se našao u vrlo izglednoj poziciji, a u tom slučaju bi se i Ćorluka upisao u asistente s obzirom da je on poslao centaršut prema mladom napadaču.

Potpisali Zabaleta i Berti

Za Manchester City je pobjeda na gostovanju kod momčadi Roya Keanea samo jedna dobra vijest ovog vikenda. U nedjelju je klub iz Manchestera potpisao dva nova igračka pojačanja. Riječ je o argentinskom bočnom braniču Espanyola Pablu Zabaleti (23), te stoperu iz njemačkog Nürnberga Glauberu Bertiju (25). Zabaleta, olimpijski reprezentativac Argentine iz Pekinga, potpisao je petogodišnji, a Berti, jednom prilikom seniorski brazilski reprezentativac, trogodišnji ugovor.

Richards zaradio potres mozga

No, da dan ne bude savršen pobrinuo se engleski reprezentativac Micah Richards koji je napustio igru u 45. minuti utakmice, taman prije Cityjeva vodećeg gola. Trener Mark Hughes mijenjao ga je nakon novog sudara, ovaj put s vlastitim vratarom Joeom Hartom. Dogodilo se u 42. minuti, kada je Hart u skoku stisnutim šakama boksao loptu. Usput je “pomeo” nesretnog Richardsa. U prošlom se kolu mladi Capellov reprezentativni branič sudario sa suigračem Taleom Ben Haimom, nakon čega je iznesen s travnjaka s ovratnikom. Zaradio je, ispostavilo se, samo lakši potres mozga, te je odigrao cijeli uzvratni dvoboj Kupa Uefa u Danskoj prošlog četvrtka. Zasad nema informacija je li ponovno ozlijedio glavu.