Zvezdi samo bod protiv BATE-a, Zenit pregazio Vardar

MAKEDONSKI Vardar je senzacionalno izbacio Fenerbahče u play-offu Europske lige, ali je onda doživio debakl u 1. kolu natjecanja po skupinama. Ruski Zenit slavio je u Skoplju 5:0.

Već u 21. minuti bilo je 2:0 nakon što je Kokorin dvaput zabio, a do poluvremena je Dzyuba povisio na 3:0 da bi Ivanović i Rigoni u nastavku zabili još dva gola.

Crvena Zvezda bila je veliki favorit protiv BATE-a, ali je odigrala samo 1:1. Imali su Beograđani 26 udaraca na gol i uspjeli su povesti u 54. minuti preko Radonjića. No, gosti su izjednačili u 72 i odnijeli važan bod u Bjelorusiju.

Kombinirani sastav Lazija je dvaput gubio u Arnhemu, ali je na kraju pobijedio Vitesse 3:2, a Nice poderao Zulte-Waregem u Belgiji 5:1.Real Sociedad je utrpao četiri komada Rosenborgu, a nevjerojatno Östersunds je slavio u Ukrajini protiv Zorje 2:0.

Europska liga, 1. kolo:

Hapoel BS - Lugano 2:1 (Einbinder 2', Tzedek 60'-11m / Tzedek 67'-ag)

FCSB - Viktoria Plzen 3:0 (Budescu 21'-11m, 44', Alibec 3')

Zorja Luhansk - Östersunds 0:2 (Ghoddos 50', Gero 90')

Hertha - Athletic Bilbao 0:0

Crvena Zvezda - BATE 1:1 (Radonjić 54' / Signevič 72')

Marseille - Konyaspor 1:0 (Rami 48')

Guimaraes - Salzburg 1:1 (Pedrao 25' / Berisha 45')

Zulte-Waregem - Nice 1:5 (Leya 46' / Plea 16', 20', Dante 28', Saint-Maximin 69', Balotelli 74')

Vitesse - Lazio 2:3 (Matavž 33', Linssen 57' / Parolo 51', Immobile 67', Murgia 75')

Vardar - Zenit 0:5 (Kokorin 6', 21', Dzyuba 39', Ivanović 66', Rigoni 89')

Real Sociedad - Rosenborg 4:0 (Llorente 9', 77', Zurutuza 10', Skjelvik 41'-ag)