Demonstranti u Najafu: "Smrt baasistima, smrt Americi"
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Baasisti su članovi bivše vladajuće stranke BAAS, koji su u vrijeme Saddama Husseina držali sve konce vlasti u Iraku.
Demonstracije su održane nakon molitve u džamiji imama Alije, šiitskog svetišta oštećenog u atentatu u kojemu je ubijeno više od 80 ljudi.
Demonstranti su također uzvikivali pozive brigadi Badr, vojnom krilu šiitskog Vrhovnog vijeća islamske revolucije u Iraku, da pokrene džihad radi osvete zbog Hakimovog ubojstva.
Šiiti za ubojstvo okrivljuju baasiste, a Amerikancima zamjeraju kako nisu ništa učinili da ga spriječe.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara