Kurdi oteli trojicu njemačkih alpinista
KURDI su u turskoj pokrajini Agri oteli tri njemačka turista, izvijestila je agencija Anatolija.
Teroristi PKK-a zatočili su alpiniste, trojicu od njih 13 koji su se penjali na planinu, otkrio je guverner provincije Mehmet Cetin. "Teroristi su poručili kako su napravili to zbog nedavnih poteza njemačke vlade protiv PKK-a i njihova odnosa spram pristaša u Njemačkoj", kazao je Cetin.
Turska policija organizirala je opsežnu potragu i ostali alpinisti su vraćeni u najbliži grad. Vlada je otkrila kako su alpinisti došli u to područje prije tri dana gdje su razvili kamp na 3,200 metara. Tada su im se približila petorica iz PKK-a i otela trojicu.
Turci PKK smatraju teroristima i s njima se slažu SAD i Europska unija.
J.M.
Foto: AFP
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati