Plenković napokon osudio prijetnje novinarima
Foto: Hina
PREDSJEDNIK Vlade Andrej Plenković osudio je prijetnje hrvatskim novinarima koje su u posljednje vrijeme učestale putem društvenih mreža, te je ustvrdio da je to loše za slobodu govora i medija, izrazivši očekivanje da se sve takve prijetnje procesuiraju na najučinkovitiji način.
"Vidjeli ste da policija, MUP reagira na te prijetnje. Mislimo da je to jako loše za slobodu govora i medija. To su načela od kojih ne odstupamo ni milimetra i očekujem da se sve takve prijetnje novinarima procesuiraju na najučinkovitiji način", kazao je Plenković na početku sjednice Vlade.
Poručio je da su nekada i političari žrtve takvih prijetnji i napada, ali da se posebnu osjetljivost mora pokazati kada je riječ o ljudima koji izvješćuju o svim zbivanjima u Hrvatskoj.
"Pravo na komentar i mišljenje ima svatko i toga ćemo se čvrsto držati, zato vjerujem da će i nekoliko ovakvih slučajeva biti procesuirano sukladno zakonu", kazao je.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Vrtni namještaj vam brzo propada? Ove greške radi gotovo svatko
VIDEO Tko je od prolaznika napravio najbolji mliječni brk?
Stručnjak ruši mit o "pravilu 5 sekundi": "Dovoljan je trenutak za kontaminaciju"
Svakodnevno koristite AI? Dovoljno vam je 30 sekundi za ovo: Možete osvojiti 7000€
Stižu vrućine. Evo gdje ljudi masovno griješe s klima uređajima
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Vrtni namještaj vam brzo propada? Ove greške radi gotovo svatko
VIDEO Tko je od prolaznika napravio najbolji mliječni brk?
Stručnjak ruši mit o "pravilu 5 sekundi": "Dovoljan je trenutak za kontaminaciju"
Svakodnevno koristite AI? Dovoljno vam je 30 sekundi za ovo: Možete osvojiti 7000€