Filmu "Planina Brokeback" osam nominacija za Oscara

Filmu "Planina Brokeback" osam nominacija za Oscara
AMERIČKA Akademija filmskih znanosti i umjetnosti objavila je u utorak popis nominiranih za nagradu Oscar čija će se dodjela održati 5. ožujka u Los Angelesu.

Ove godine Oscar se dodjeljuje u 24 kategorije. U nastavku objavljujemo popis svih nominiranih:

Najbolji film:

Planina Brokeback

Capote

Laku noć i sretno! (George Clooney)

Muenchen (Steven Spielberg)

Fatalna nesreća,

Najbolji redatelj:

Ang Lee (Planina Brokeback)

George Clooney, Laku noć i sretno!

Bennett Miller, Capote

Paul Haggis, Fatalna nesreća

Steven Spielberg, Muenchen

Najbolji glumac:

Heath Ledger (Planina Brokeback)

Joaquin Phoenix (Hod po rubu)

Philip Seymour Hoffman (Capote)

Terrence Howard (HustleandFlow)

David Strathairn (Laku noć i sretno!)

Najbolja glumica:

Reese Witherspoon (Hod po rubu)

Judi Dench (Mrs Henderson Presents)

Felicity Huffman (Transamerica)

Charlize Theron (North Country)

Keira Knightley (Ponos i predrasude)

Najbolji sporedni glumac:

Jake Gyllenhal, Planina Brokeback

George Clooney, Syrianna

Matt Dillon (Fatalna nesreća)

Paul Giamatti (Cindarella Man)

William Hurt (Povijest nasilja)

Najbolja sporedna glumica:

Michelle Williams Planina Brokeback

Amy Adams (Junebug)

Catherine Keener (Capote)

Frances McDormand (North Country)

Rachel Weisz (Brižljivi vrtlar)

Najbolji film s neengleskog govornog područja:

Joyeux Noel, Francuska

Sophie Scholl (Marc Rothemund), Njemačka

Paradise Now (Palestina)

Dont Tell (Italija)

Tsotsi (Južnoafrička Republika)

Najbolji dugometražni animirani filma:

Pokretni dvorac

Mrtva nevjesta Tima Burtona

Wallace i Gromit u velikoj povrtnoj zavjeri

Najbolji originalni scenarij:

Paul Haggis i Bobby Maresco; Fatalna nesreća

George Clooney i Grant Heslov; Laku noć i sretno

Woody Allen; Završni udarac

Noah Baumbach; The Squid and the Whale

Stephen Gaghan; Syriana

Najbolji adaptirani scenarij:

Larry McMurtry; Diana Ossana, Planina Brokeback

Dan Futterman; Capote

Jeffrey Caine; Brižni vrtlar,

Josh Olson; Povijest nasilja,

Tony Kushner i Eric Roth; Munchen

Najbolja originalna glazba:

Planina Brokeback

Brižni vrtlar

Sjećanja jedne gejše

Muenchen

Ponos i predrasude

Najbolja originalna pjesma:

Tekst se nastavlja ispod oglasa
In the Deep" iz filma Fatalna nesreća

Its Hard Out Here for a Pimp iz filma "HustleandFlow"

Travelin Thru" iz filma Transamerica

Najbolja kamera:

Batman: Početak

Planina Brokeback

Laku noć i sretno!

Sjećanja jedne gejše

The New World

Najbolja montaža:

Cindarella Man

Brižni vrtlar

Fatalna nesreća

Muenchen

Hod po rubu

Najbolji zvuk:

King Kong

Sjećanja jedne gejše

Rat svjetova

Najbolji zvučni efekti:

Kronike iz Narnije: lav, vještica i ormar

King Kong

Sjećanja jedne gejše

Hod po rubu

Rat svjetova

Najbolji vizualni efekti:

Kronike iz Narnije: lav, vještica i ormar

King Kong

Rat svjetova

Najbolja scenografija:

Laku noć i sretno!

Harry Potter i plameni pehar

King Kong

Sjećanja jedne gejše

Ponos i predrasude

Najbolja kostimografija:

Charlie i tvornica čokolade

Sjećanja jedne gejše

Mrs. Hendersons Presents

Ponos i predrasude

Hod po rubu

Najbolja maska:

Kronike iz Narnije: lav, vještica i ormar

Cindarella Man

Ratovi zvijezda: Osvetha Sitha

Najbolji kratkometražni igrani film:

Ausreisser (The Runaway)

Cashback

The Last Farm

Our Times is Up

Six Shooter

Najbolji kratkometražni animirani film:

Badgered

The Moon and the Sun: An Imagined Conversation

The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello

9

One Man Band

Najbolji dokumentarni film:

Carsko putovanje, Luc Jacquet

Darwins Nighmare

Enron: The Smartest Guys in the Room

Murderball

Street Fight

Najbolji kratki dokumentarni film:

The Death of Kevin Carter

God Sleeps in Rwanda

The Mushroom Club

A Note of Triumph: The Golden Age of Norman Corwin
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara