CSKA u trećoj minuti sudačke nadoknade izborio bod protiv Rome, Srna i Šahtar u osmini finala

: Hina

ODIGRANE su prve dvije utakmice petog kola Lige prvaka. CSKA i Roma su u skupini E odigrali 1:1, a Porto je u skupini H u gostima razbio BATE s 3:0.

Roma je u Moskvi povela u 44. minuti kada je Totti matirao Akinfeeva bombom iz slobodnog udarca s 18 metara. Talijani su tri boda imali sve do posljednje minute kada je Berezutski jednim ubačajem s lijeve strane poslao loptu u mrežu.

Utakmica je igrana na temperaturi od minus 10 stupnjeva Celzijusa i to bez gledatelja zbog kazne ruskom sastavu.

CSKA i Roma sada imaju po pet bodova, tri više i utakmicu više od posljednjeg Manchester Cityja. Bayern je već ranije osigurao osminu finala.

BATE pao u drugom poluvremenu protiv Porta

Porto je srušio BATE sjajnom predstavom u drugom poluvremenu. Herrera je sjajnim udarcem doveo Portugalce u vodstvo, Martinez povećao na 0:2, a Tello postavio konačan rezultat u 88. minuti.

Porto je već ranije osigurao plasman u drugi krug, a u Bjelorusiji je potvrdio prvo mjesto u skupini. BATE je ovim porazom ostao bez šansi za drugi krug u kojem je sada siguran Šahtar za koji nastupa Darijo Srna.