Ciboni Draženov Kup, Repeši utjeha u finalu: "Cedevita nas je ponizila"

TOČNO tjedan dana nakon završetka Eurobasketa, na kojemu je hrvatska reprezentacija pod vodstvom izbornika Jasmina Repeše osvojila četvrto mjesto, vidjeli smo i ono najbolje od hrvatske klupske košarke. Pod Tornjem je Cibona osvojila Kup Dražena Petrovića, zahvaljujući pobjedama mlađih kategorija, dok je Cedevitina prva momčad potopila "Vukove" u posljednjoj utakmici.

Jedinstven sustav Kupa donio je "Vukovima" novi naslov i prije finalnog susreta. Juniori i kadeti Cibone slavili su u oba okršaja s Cedevitinim mladićima, a momčad Jasmina Repeše utjehu je dobila u finalnoj utakmici razbijanjem Cibone 82:61.

Cibona je bolje otvorila utakmicu i povela u prvoj četvrtini. Junaković je sjajno zakucao za 25:20 na otvaranju druge četvrtine, a Nurkić je na drugoj strani bio još impresivniji za smanjenje vodstva, desetim košem doveo je Cedevitu na 25:25 i preokrenuo utakmicu! Nastavila je momčad Jasmina Repeše seriju do 30:26. Cedevita je pobjegla na 33:38 dvije minute do poluvremena, Šarić je smanjio s linije slobodnih bacanja na -3 za Cibonu. Fantastičnim okretom Ramljak se izborio za polaganje i oduševio publiku. U posljednjem napadu Baždarić i Šarić su promašili za 40:35 Cedevite na poluvremenu.

Šarić je novim košem otvorio treću četvrtinu, dvije trice promašila je Cibona, a Ramljak povisio na 45:37 za Cedevitu. Smanjili su domaći na -5, ali Tomislav Zubčić pogodio je tricu za novi bijeg gostiju. Luka Babić je s dvije trice donio i +10, 56:46, 12 minuta do kraja utakmice, a onda i zakucao! Bilan, Suton i Ramljak zatvorili su prilaze Cedevitinom košu u prvoj polovici posljednje četvrtine, Cedevita pobjegla i na +24, a Blessingame je smanjio na 55:74 pet minuta do kraja.

Pola minute kasnije ugasio se semafor... A i Ciboni se smračilo. Cedevita je stala na 61:82.

Novo pojačanje Cedevite Tomislav Zubčić sa 16 koševa predvodio je svoju momčad protiv bivšeg kluba, a Jerel Blassingame sa 10 poena bio je najbolji u redovima Cibone.

Spahija: Poniženi smo - Repeša: Nemam veze s ovom pobjedom

"Čestitam Cedeviti na sjajnoj utakmici i pobjedi. Nisu nas pobijedili, ponizili su nas večeras. To je fenomenalna lekcija za mene i moje igrače, treba se vratiti na parket, trenirati i pokušati izaći jači", rekao je nakon utakmice trener Cibone Neven Spahija.

"Utakmica je bila jednosmjerna. Ovo sigurno nije Cibona kakvu želimo ili kakvu očekujemo gledati u nastavku sezone. Pobijedila nas je puno bolja ekipa. Bolje da je ovaj poraz došao danas nego u nekoj od narednih utakmica".

Jasmin Repeša tek je četiri dana sa svojom ekipom, kojoj se vratio nakon Eurobasketa u Sloveniji, pa je zasluge za veliku pobjedu pripisao svom stožeru.

"Čestitam dečkima na solidnoj utakmici za ovu fazu. Za današnju prezentaciju zasluge pripadaju mom stručnom stožeru, prekratko sam tu da bih nešto doprinijeo. Imali smo problema sa pressingom, s Nurkićem smo dobili dubinu i samopouzdanje, a sve je onda krenulo na naš mlin", rekao je Repeša dodavši:

"Cibona me više ne zanima, zanima me megavizura i sljedeća utakmica za tjedan dana".

Cibona – Cedevita 61:82 (23:20, 12:20, 15:27, 11:15)

Cibona: Kus 6, Planinić 0, Blassingame 10, Šarić 8, Rozić 9, Jagodić-Kuridža 8, Junaković 2, Janning 9, Strawberry 2, Žižić 7, Arapović -, Gabrić

Cedevita: Zubčić 16, Ramljak 11, Mustapić 2, Babić 8, Delaš 8, Smith 8 (7 asistencija), Suton 8 (10 skokova), Bilan 6 (6 skokova), Jelenek 0, Nurkić 13, Baltić 0, Baždarić 2