Ćiro probudio grad i igrače: Zadar na Stanovima razvalio Belupo 4:0

DEBI iz snova je imao Ćiro Blažević na klupi Zadra. U Stanovima je njegova momčad deklasirala Slaven s 4:0. Uoči premijere na klupi Zadra Ćiro je rekao da igrači možda još uvijek nisu usvojili sve njegove zamisli, ali ga veseli što ih mora smirivati da ne izgore od želje. Gostima iz Koprivnice u derbiju začelja nisu dali nikakve šanse. Na Stanovima se okupilo više od 2500 gledatelja. Ćiro je osim ekipe, razbudio i nogomet u Zadru. Na utakmicu je dovukao i mnoga poznata lica, poput Igora Štimca.

Belupo je u 7. minuti načeo Terkeš, zabili su Pušić i Pešić, a iz penala i Hrgović. Na poluvremenu je Zadar imao 3:0.

Ovom pobjedom Zadar se pridružio Zagrebu, Istri 1961 i Osijeku na učinku od osam bodova, dok je Slaven Belupo posljednji s četiri boda. Vodi Dinamo sa 22 boda, druga je Rijeka sa 21, a slijede Hajduk i Lokomotiva sa po 10 s tim da Hajduk ima utakmicu manje.