Derbi najtrofejnijih bez pobjednika: Lyon zadržao treće mjesto

LE CHAMPIONNAT je ušao u napetu završnicu. Lille i Sochaux otvorili su 34. kolo golijadom u petak 3:3, a u subotu je šest golova ukupno palo na šest susreta. Nedjeljni program otvorili su Lyon i St. Etienne remijem 1:1.

U borbi za treće mjesto i Ligu prvaka Lyon i dalje ima dva boda prednosti pred jedinim trofejnijim francuskim klubom.

Spektakularnu koreografiju priredili su domaći navijači, no ostali su uskraćeni za pobjedu.

Napeti derbi mogao je otići na obje strane, poveli su gosti preko Zoume u 29. minuti, a u 54. je Gourcuff izjednačio. Izmjene nisu donijele promjenu rezultata, iako su u sudačkoj nadoknadi najprije Aubameyang za goste, a onda Bodmer za Lyon propustili zabiti dvije velike prilike. Dejan Lovren 90 minuta je sjedio na klupi.

PSG ima 70 bodova na vrhu, Marseille šest manje, Lyon 60, a iza St. Etiennea je Lille s 57.