Durant opet ubacio preko 40!

KEVIN DURANT zabio je noćas 42 koša i odveo Oklahoma City Thunder do pobjede od 106:98 protiv Houstona. Bila je to 11. Durantova utakmica u kojoj je zabio najmanje 40 koševa ove sezone.

Nakon što su Rocketsi u jednom trenutku gubili čak 18 koševa, potegnuo je James Harden i smanjio razliku na pet koševa osam i pol minuta do kraja zadnje četvrtine. Međutim, Durant je nakon tada pogodio nekoliko koševa i povećao prednost na deset koševa. Harden je predvodio Rocketse sa 28 postignutih pogodaka, dok je Russell Westbrook dodao 24 za Oklahoma City.

San Antonio Spursi su sa 104:96 bilo bolji od Chicago Bullsa, što im je deseta uzastopna pobjeda. Gostujući San Antonio Spursi su zabili prvih sedam koševa na utakmici i nakon toga nisu ispuštali prednost koja je u jednom trenutku iznosila 32 koša. Manu Ginobili je zabio 22 koša, a Tony Parker 20, od čega 16 u prvoj četvrtini, za San Antonio. D.J. Augustin je ubacio 24 koša, a Jimmy Butler 23 kod Bullsa.

Spursi (47:16) su vodili sa 24 koša na kraju prve četvrtine i sa 28 na poluvremenu. Bullsi (35:29) su se pokušali vratiti i nadoknaditi razliku od 24 koša na početku zadnje četvrtine, ali su zakasnili. Kada su Spursi vodili sa 53:21 na početku druge četvrtine, imali su šut od 70 posto. Bullsi su zapravo nadigrali Spurse 24-12 sa linije slobodnih bacanja i utakmicu su završili uz bolji skok (39-38).