Francuska opet na SP uz pomoć sudaca, Ronaldo hat-trickom ohladio Švedsku!

GRČKA, Portugal i Francuska posljednje su europske reprezentacije koje su izborile nastup na Svjetskom prvenstvu u Brazilu sljedećeg ljeta. Ždrijeb skupina svjetskog prvenstva bit će 6. prosinca u Mata de Sao Joao.

Spektakularna utakmica u Stockholmu svela se na obračun Zlatana Ibrahimovića i Cristiana Ronalda, a Šveđanin je na kraju morao zapljeskati Portugalcu koji je s tri gola odveo svoju zemlju na SP. Portugal je, nakon 1:0 u prvoj utakmici, u uzvratu slavio sa 3:2. Ronaldo je zabio sva četiri gola u doigravanju.

Ibra morao zapljeskati Ronaldu

Ronaldo je u uzvratu doveo Portugal u vodstvo u 50. minuti realiziravši izvrsnu kontru iz tri poteza. Zlatan Ibrahimović je u samo četiri minute, od 68. do 72., s dva gola vratio nadu Švedskoj u preokret, prvo je pogodio udarcem glavom nakon kornera, a zatim iz slobodnog udarca sa 17 metara.

U 75. minuti Ibrahimović je bio povučen za ruku u šesnaestercu Portugala, ali sudac Webb nije pokazao na bijelu točku. Vrlo brzo potom Ronaldo je s još dva gola, u 77. i 79. minuti, iz brzih protunapada iskoristio prorijeđenu švedsku obranu i riješio pitanje konačnog pobjednika.

Portugalu će ovo biti šesti nastup na SP, a četvrti zaredom.

Francuska potopila Ukrajinu uz pomoć suca

Francuska se opet izvukla, i još jednom, kao i 2010., sudačkom pogreškom izborila plasman na Svjetsko prvenstvo.

U uzvratu je sa 3:0 porazila Ukrajinu i tako nadoknadila zaostatak od 0:2 iz prve utakmice u Kijevu.

Francuska je povela golom Sakha u 22. minuti kada je najbrže reagirao na odbijanac poslije obrane Pjatova, a na 2:0 povisio je Benzema u 34. na dodavanje Valbuene. Benzema je kod postizanja pogotka bio u očitom zaleđu, ali slovenski suci na čelu sa Skominom nisu se oglasili.

Početkom drugog poluvremena Ukrajina je ostala s igračem manje jer je zbog drugog žutog kartona isključen Hačeridi, a brojčanu prednost Francuzi su iskoristili u 72. kada je Gusev nespretnom reakcijom proslijedio loptu u svoju mrežu.

Francuskoj će ovo biti peti uzastopni nastup na SP, dok je Ukrajina i u petim dodatnim kvalifikacijama za velika natjecanja u kojima je nastupila ostala na gubitničkoj strani.

Grčka treći put na SP-u, Mitroglou triput zabio Rumunjima

Grčka je sve riješila već u prvoj utakmici u kojoj je pred svojim navijačima slavila sa 3:1. Velike su nade Rumunji polagali u uzvrat, ali Mitroglou je rano zabio otklonivši sumnju u to tko je favorit. U 23. minuti zabio je svoj treći gol u ovom doigravanju, a Torosidis je nešto kasnije zabio autogol za 1:1.

Grčka će treći put u povijesti igrati na Svjetskom prvenstvu. Ranije su nastupili 2010. i 2004. godine.

Ždrijeb skupina svjetskog prvenstva bit će 6. prosinca u Mata de Sao Joao.

Švedska - Portugal 2:3; prva utakmica 0:1

Švedska: Isaksson - Olsson, Nilsson, Antonsson, Lustig - Kačaniklić, Kallstrom, Elm, Larsson - Elmander, Ibrahimović

Portugal: Patricio - Conetrao, Alves, Pepe, Periera - Veloso, Meireles, Moutinho - Ronaldo, Almeida, Nanni

Francuska - Ukrajina 3:0, prva utakmica 0:2

Francuska: Lloris - Evra, Sakho, Varane, Debuchy - Cabaye, Matuidi, Pogba - Ribery, Benzema, Valbuena

Ukrajina: Pyatov - Shevchuk, Rakyckyj, Khacheridi, Mandzyuk - Bezus - Konopljanka, Rotan, Edmar, Yarmolenko - Zozulja

Rumunjska - Grčka 1:1, prva utakmica 1:3

Rumunjska: Tatarusanu - Rat, Chiriches, Goian, Matel - Maxim, Hoban, Torje - Tanase, Stancu - Marica

Grčka: Karnezis - Holebas, Siovas, Papastathopoulos, Torosidis - Tziolis, Karagounis, Maniatis - Samaras, Mitroglou, Salpingidis

SP su već izborili:

Europa: Nizozemska, Italija, Belgija, Švicarska, Njemačka, Rusija, BiH, Engleska, Španjolska, HRVATSKA, Grčka, Portugal, Francuska