Hrvatska = Dinamo: Čak 11 od 13 igrača U16 reprezentacije je iz Maksimira!

Screenshot (HNS)

HRVATSKA nogometna U-16 reprezentacija pobijedila je s 2:0 Austriju na razvojnom turniru u Magglingenu.

Točnije - Dinamova reprezentacija jer jedanaest od trinaest nogometaša koje je na travnjak poslao izbornik Luka Pavlović igra za Dinamo.

Šemper, Prugovečki, Borovec, Kalaica, Brekalo, Pasariček, Moro, Zenko, Lovren, Olujić i Sabolović su igrali od prve minute, a priliku u drugom dijelu dobili su Hudećek i Majić. Dinamovi nogometaši u ovoj momčadi nisu jedino Prugovečki koji nastupa za Osijek i Olujić koji igra za Zagreb.

Napomenimo samo da je tehnički direktor Hrvatskog nogometnog saveza Romeo Jozak. bivši šef Dinamove omladinske škole.

Golove su zabili Lovren u 69. i Olujić deset minuta kasnije, a Hrvatskoj je to druga pobjeda nakon slavlja poslije jedanaesteraca protiv domaćina Švicarske.