Hrvatska nakon jedanaesteraca ostala bez polufinala kadetskog Eura

HRVATSKA U17 reprezentacija ispala je u četvrtfinalu Europskog prvenstva od vršnjaka iz Belgije. U regularnih 80 minuta bilo je 1:1, a Belgija je slavila nakon jedanaesteraca.

Hrvatska, koja je u četvrtfinale prošla kao najbolja iz skupine A, bolje je otvorila utakmicu u koju su obje reprezentacije ušle jako oprezno.

Izabranici Darija Bašića poveli su u 35. minuti najljepšim golom Europskog prvenstva u Bugarskoj. Majić se sjajno snašao i petom s tri metra skrenuo u mrežu udarac Lovrena.

Posted by Index Sport on 15. Maj 2015

Sve do 53. minute Hrvatska je kontrolirala utakmicu i bila u polufinalu. Tada je Kalaica napravio prvu pogrešku na utakmici, pogrešno je procijenio jednu loptu i dopustio Azzaozuiju da izađe sam ispred Šempera i rutinski zabije za izjednačenje.

Do kraja susreta obje reprezentacije su imale po jednu dobru priliku. Šemper je u 64. minuti spasio Hrvatsku fenomenalnom obranom topovskog udarca Daneelsa, a Babićev lob je deset minuta kasnije završio pored belgijskog gola.

Tragičar u izvođenju jedanaesteraca bio je Moro, koji je promašio jedini od deset udaraca s bijele točke.

Belgija će za finale igrati s Francuskom ili Italijom, a Hrvatskoj ostaje borba za plasman na Svjetsko prvenstvo.