Inter izvukao bod u Koprivnici, Osijek i Istra bez golova

ODIGRANE su dvije utakmice 21. kola HNL-a. Slaven i Inter su odigrali 2:2, a Osijek i Istra bez golova.

Slaven je u Koprivnici dva puta vodio protiv Intera, ali nije uspio pobijediti. Domaća momčad povela je već u drugoj minuti kada je Nikola Rak svladao Mateja Delača. Inter je izjednačio četiri minute kasnije golom Mislava Oršića, a prednost Slavenu vratio je Vedran Purić u 14. minuti.

U drugom poluvremenu Slaven je bio bolja momčad, ali jedini pogodak postigla je Istra. Oršić je u 73. minuti drugim golom donio bod svojoj momčadi. Slaven je šesta momčad lige s 32 boda, a Inter deveta s 20.

Osijek je protiv Istre bio dominantnija momčad, ali je osvojio samo bod. Prilike za pogodak propustili su Kvržić, Ibriks i Pušić. U posljednjim trenucima utakmice Istra je mogla do pobjede, ali udarac Havojića obranio je Mikulić.

Neriješenim rezultatom Osijek je ostao sedmi s pet bodova više od osmoplasirane Istre.