Liga prvaka: Minimalne pobjede Partizana i Maribora, poraz Sarajeva, Ludogorec i Maccabi se osramotili

ODIGRANE su prve utakmice drugog pretkola Lige prvaka.

Maribor, koji je prošle godine igrao u grupnoj fazi, slavio je s 1:0 protiv Astane. Junak domaće momčadi je Šuler, koji je Kazahstancima zabio u petoj minuti.

Istim rezultatom je Partizan slavio protiv gruzijske Dile Gori, a utakmicu u Beogradu je odlučio Babović golčinom iz slobodnjaka sedam minuta prije kraja.

Lech, poljski prvak, lako je s 2:0 slavio na Koševu protiv Sarajeva. Hamalainen u 40. i Thomalla u 62. minuti iskoristili su neopreznost domaće obrane i donijeli ogromnu prednost Lechu uoči uzvrata.

Vardar neporažen na Cipru

Dogodila su se i dva velika iznenađenja. Prvak Malte Hibernians preokretom je s 2:1 pobijedio izraelski Maccabi Tel Aviv, a moldavski Milsami u gostima je s 1:0 slavio protiv bugarskog Ludogoreca.

Iznenađenje je napravio i makedonski Vardar koji je na Cipru protiv APOEL-a odigrao bez golova.

Dinamo, hrvatski prvak, drugo pretkolo otvara u srijedu od 21 sat utakmicom na Maksimiru protiv luksemburške Fole Esch.