Lokomotiva slavila protiv Istre, Pamić isključen zbog prigovora

LOKOMOTIVA je svladala Istru 1961 u 13. kolu HNL-a. Momčad Tomislava Ivkovića slavila je 2:1.

Doduše, Istra je puno bolje otvorila utakmicu odigrani na praznom Maksimiru. Igrači Igora Pamića poveli su u 6. minuti preko Radonjića, koji je bio precizan s bijele točke.

Lokomotiva je u nastavku preuzela inicijativu, dok su gosti svoju šansu tražili preko brze kontre i polukontre. Tako su, primjerice, Jo, Križman i Radonjić konstantno vrebali na centru, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

U nastavku utakmice, Lokomotiva je krenula još agresivnije, a taj se pritisak isplatio u 50. minuti kada je Budimir zabio za izjednačenje.

U 71. minuti sudac Andrej Burilo iz Osijeka dosudio je prekršaj Križmana nad Budimirom u kaznenom prostoru Istre. Trebotić je bio točan s jedanaest metara, a Pamić je dobio crveni zbog prigovora. Nekoliko minuta kasnije, Burilo je dao drugi žuti nervoznom Križmanu pa je tako Istra utakmicu završila s igračem manje.

LOKOMOTIVA - ISTRA 1961 2:1

Lokomotiva: Šarlija, Musa, Mesarić, Puljić, Budimir, Bručić, Chago, Šitum, Gorupec, Šovšić, Trebotić

Istra: Prskalo, Obšivač, Čagalj, Graf, Woon, Blagojević, Batarelo, Franjić, Jo, Križman, Radonjić