Lyonu derbi protiv St. Etiennea, težak poraz Marseillea

U 16. KOLU francuskog prvenstva Lyon je slavio na gostovanju kod St. Etiennea s 1:0 golovim Michela Bastosa.

Ozlijeđenog Dejana Lovrena nije bilo u kadru pobjedničke momčadi kojoj je to bila 10. ovosezonska pobjeda te na vrhu ljestvice ima pet bodova prednosti ispred drugoplasiranog PSG-a.

U preostale dvije utakmice dana Marseille je na svom Velodromeu izgubio od Lorienta 3:0, dok su Reims i Lorient podijelili bodove odigravši 0:0. Potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertić odigrao je cijelo drugo poluvrijeme za Bordeaux.

Visoka je pobjeda Lorienta rezultat je dijelom i isključenjem Marseilleovog veznjaka Charlesa Kaborea iz 38. minute. Marseille je dvije posljednje domaće utakmice izgubio s tri gola razlike, što mu se nije dogodilo nikad u povijesti.