Počela 20. sezona Lige prvaka: Index vam donosi deset najljepših golova

VEČERAŠNJIM utakmicama počela je 20. sezona Lige prvaka u ovakvom formatu. Index vas podsjeća na deset najljepših golova.

10. Thierry Henry (Real Madrid - Arsenal 2005/06)

Francuz je sjajnim prodorom ušutkao Santiago Bernabeu i izbacio Real iz Lige prvaka.

9. Hernan Crespo (Milan - Liverpool 3:3 2004/05)

Milan je u finalu protiv Liverpoola za 45 minuta prosuo tri gola prednosti, ali gol Crespa će se pamtiti. Vrhunska realizacija nakon maestralnog dodavanja Kake.

8. Dejan Savićević (Milan - Barcelona 1993/94)

U finalu Lige prvaka 1994. Milan je razbio Barcelonu, a Savićević je briljirao na terenu. Impresivan je njegov pogodak za 3:0 kada je lobao Zubizarretu iskosa s desne strane.

7. Cristiano Ronaldo (Porto - Manchester United 2008/09)

U svojoj oproštajnoj sezoni u Unitedu Ronaldo je zabio gol za pamćenje. I to na gostovanju u svom Portugalu.

6. Michael Essien (Chelsea - Barcelona 2008/09)

Essien je nevjerojatnim udarcem doveo Chelsea na korak od finala Lige prvaka, ali preko Barcelone i suca Ovreba londonski klub nije mogao. Ipak, Essienov pogodak je ono što će se pamtiti.

5. Juninho (Bayern - Lyon 2003/04)

Od hrpe Juninhovih golčina odabrali smo onaj iz Munchena, kada je probušio Olivera Kahna. Odlazak Juninha iz Lyona bio je praznik za sve europske golmane.

4. Ronaldinho (Chelsea - Barcelona 2004/05)

Kakav bio ovo bio podsjetnik da se na njemu ne nađe Ronaldinho. Brazilac je u Londonu protiv Chelseaja još jednom zapanjio nogometnim svijet svojom majstorijom.

3. Lars Ricken (Borussia - Juventus 1996/97)

Borussia je u finalu protiv Juventusa vodila 2:1, ali su Talijani pritiskali. Ricken je u igru ušao u 76. minuti, a samo mu je 16 sekundi trebalo da zabije pogodak. I to kakav!

2. Kaka (Manchester United - Milan 2006/07)

Brazilac je jedan od rijetkih nogometaša koji je dobio ovacije na Old Traffordu, a da nije nosio dres Uniteda. Posebno je impresivan pogodak kada je glavom sebi gurnuo loptu i izazvao sudar domaćih braniča Evre i Heinzea.

1. Zinedine Zidane (Real Madrid - Bayer Leverkusen 2001/02)

Legendarni Zizou golčinom iz voleja za deveti naslov prvaka Reala na Hampden Parku u Glasgowu zaslužio je prvo mjesto.