Roma upisala sedmu uzastopnu pobjedu - Pjanić: Garcia čini sve da nam usadi pobjednički mentalitet Juventina

NOGOMETAŠI Rome ponovno su u formi s početka sezone. Na Olimpicu su u 33. kolu talijanske Serije A ugostili Atalantu i na kraju slavili 3:1, što im je sedma uzastopna prvenstvena pobjeda.

U 13. minuti Taddei je snažnim udarcem načeo mrežu kluba iz Bergama, a minutu prije odlaska na odmor na 2:0 je iz blizine povisio Ljajić. U nastavku je nakon lijepe akcije u 63. minuti poentirao i Gervinho za 3:0, a u 78. je na konačnih 3:1 smanjio Migliaccio.

Roma je tako došla na pet bodova zaostatka za Juventusom, no aktualne prvake iz Torina tek očekuje susret 33. kola, u ponedjeljak gostuju u Udinama. Atalanta je s ovim porazom ostala deveta s 46 bodova.

Pjanić: Garcia čini sve da nam usadi pobjednički mentalitet

„Juventus ima odličnu sezonu, baš kao i mi, ali ipak imaju više iskustva pa pobjeđuju u utakmicama u kojima nisu bolji od svog protivnika", rekao je Pjanić.

"Nadam se da ćemo uskoro i mi dostići taj nivo. Trener Rudi Garcia vjeruje u naše kvalitete i čini sve da nam usadi pobjednički mentalitet", dodao je.