Šibenik ostao bez playoffa, Zagreb potvrdio polufinale

KOŠARKAŠI Cedevite stigli su nadomak osvajanja prvog mjesta u Ligi za prvaka PH uoči doigravanja uvjerljivom 98:66 (31-10, 22-23, 24-13, 21-20) pobjedom protiv Alkara u Sinju u susretu 13. kola.

Miro Bilan je sa 16 koševa i 10 skokova bio prvo ime Cedevite, a Martin Bilandžić je sa 20 ubačaja predvodio Alkar.

Cedevita je sada na omjeru pobjeda i poraza 10-2, te joj je za potvrdu prvoga mjesta potrebna još jedna pobjeda iz preostala dva susreta u kojima će oba puta igrati protiv Zagreba. Alkar je na diobi sedmog mjesta sa Zabokom s omjerom 2-11.

Šibenik je svladao Zagreb sa 89:84 na gostovanju u Trnskom, ali su "mravi" unatoč porazu osigurali četvrto mjesto i plasman u polufinale doigravanja. Šibenčani su imali priliku ugroziti Zagrebovu četvrtu poziciju da su slavili sa sedam ili više poena razlike, s obzirom na to da je Zagreb u 6. kolu s 97:91 slavio na Baldekinu.

Šibenik je u više navrata na utakmici imao potrebnu prednost, a u 38. minuti je bilo čak +12 za goste (73:85). No, domaći su uspjeli u završne dvije i pol minute napraviti 11-4 i dovesti se do potrebnih pet poena zaostatka koja im jamče zadržavanje četvrtog mjesta bez obzira na ishod posljednje dvije utakmice u kojima će oba puta snage odmjeriti s aktualnim prvakom Cedevitom. Konačnih 89:84 za Šibenik postavio je 19-godišnje krilo Zagreba Luka Božić pogodivši oba slobodna bacanja, a Zoran Vrkić nije realizirao posljednji napad gostiju.

Vrkić je s 25 koševa i šest skokova bio najbolji igrač pobjedničke momčadi, a Teo Petani je uz 15 poena imao i šest asistencija. Zagreb je s 25 koševa, osam skokova i šest asistencija predvodio Jakov Vladović, a Ivan Batur je postigao 17 poena.