Velika Dinamova noć na Poljudu: Soudani i društvo preokrenuli 0:2!

DINAMO je u najvećem derbiju hrvatskog nogometa slavio s 3:2 iako je do 71. minute gubio 2:0.

Izgledalo je sve do sudačke nadoknade da će u sedmom kolu HNL-a Dinamo doživjeti prvi poraz, a da će Igor Tudor u šestom pokušaju slaviti protiv Zorana Mamića.

Sušić i Milić doveli Hajduk na korak od pobjede

Hajduk je nakon 50 minuta vodio 2:0. Bijele je u vodstvo fantastičnim pogotkom doveo Tino-Sven Sušić, koji je u osmoj minuti s desne strane pogodio suprotne rašlje. Vodstvo domaće momčadi udvostručio je Milić, koji se sjajno snašao nakon gužve u Dinamovom kaznenom prostoru.

Čop zabio već sedam golova bivšem klubu

Dinamo je izgledao nemoćno i razbijeno sve dok Duje Čop nije smanjio u 71. minuti kada je dobrom reakcijom ugurao u mrežu ubačaj Soudanija. Upravo je Alžirac bio najbolji igrač na travnjaku budući da je s još dvije asistencije srušio Hajduk.

Soudani asistencijama kreirao preokret

Najprije je u prvoj minuti sudačke nadoknade s lijeve strane odigrao povratnu loptu koju je Čop smjestio u mrežu za svoj sedmi gol bivšem klubu u Dinamovom dresu. Pobjedu aktualnim prvacima donio je Angelo Henriquez u petoj minuti sudačke nadoknade. Glavom je uz pomoć grede iskoristio ubačaj razigranog Soudanija.

Dinamo je vodeći s 19 bodova, devet više od trećeplasiranog Hajduka.