Aduriz spasio Španjolsku poraza kod Italije

ŠIROM Europe ovog tjedna se igraju prijateljske utakmice nogometnih reprezentacija koje će izbornicima poslužiti kao pripreme za Euro 2016 u Francuskoj koji počinje za manje od tri mjeseca. U najzanimljivijoj utakmici dana europski prvaci Španjolci i njihov domaćin Italija odigrali su 1:1.

Talijani su bili opasniji tijekom cijelog susreta i uputili desetak udaraca na gol, u usporedbi sa samo dva dobra udarca gostiju. Mreže su mirovale sve do 68. minute kada je Insigne doveo Talijane u vodstvo, a samo dvije minute kasnije Španjolska je izjednačila golom Aduriza.

Hrvatska i Španjolska igrat će u istoj skupini na Euru u Francuskoj, u 3. kolu skupine D 21. lipnja u Bordeauxu. Uz njih u skupini su još Turska i Češka.