Premiership

ARSENAL - ASTON VILLA 0:3 Debakl Artetine momčadi na Emiratesu

ASTON VILLA je uvjerljivo savladala Arsenal u gostima (3:0) na Emiratesu u 8. kolu Premiershipa.

Villa je do pobjede došla zahvaljujući autogolu Sake (25') i golovima Watkinsa (72', 75').

Na odluku VAR-a čekalo se skoro četiri minute

Već u prvoj minuti Arsenal je primio gol kada je McGinn zakucao loptu u mrežu. Ipak, gol je poništen odlukom VAR-a pošto je Barkley bio u ofsajdu prilikom McGinnovog udarca i zaključeno je da je ometao golmana Lenu.

Nevjerojatno je da se na odluku VAR-a čekalo čak tri minute i 44 sekunde.

Villa je do vodstva stigla kada je Saka u 25. minuti loše reagirao nakon ubačaja i skrenuo loptu u svoj gol.

Najveću šansu za izjednačenje Arsenal je imao u 41. minuti, ali je Lacazette bio neprecizan nakon udarca glavom.

Novu veliku šansu za povratak Arsenal je imao u 61. minuti kada su nakon kornera prijetili Gabriel i Holding, ali rezultat se nije mijenjao.

Watkins ugasio sve nade Arsenalu

Arsenal je nastavio napadati, ali ni Villa nije bila bez prilika. Blizu pogotka bio je i ofenzivac Arsenala Pepe koji je šutirao pored gola u 69. minuti.

Novo razočarenje za Arsenal stiglo je u 72. minuti kada je pogodio Watkins na asistenciju Barkleyja.

Tri minute kasnije sve je bilo gotovo. Watkins je na asistenciju Grealisha pogodio za konačnih 3:0.

Villa sada ima 15 bodova i nalazi se na šestom mjestu. Arsenal je 11. s 12 bodova.