Atletico ispao iz Lige prvaka nakon promašenog penala u 99. minuti

PORTO se pridružio Club Bruggeu u osmini finala Lige prvaka iz skupine B. Porto je u prvoj utakmici dana u ovoj skupini s 4:0 slavio protiv Bruggea, a prolazak mu je osigurao remi Atletica i Bayera (2:2).

Tako nakon pet kola Brugge ima 10 bodova, Porto devet, Atletico pet, a Bayer četiri. Atletico je pred svojim navijačima dva puta gubio protiv Bayera golovima Diabyja i Hudson-Odoija, ali se vraćao preko Carrasca i De Paula. U 99. minuti je za Atletico dosuđen penal nakon igranja rukom gostujućeg igrača, ali Carrasco ga nije realizirao. Njegov loš udarac s bijele točke obranio je Hradecky. Nakon toga je Saul iz odbijanca glavom pogodio gredu.

Prolazak skupine osigurao je i Liverpool koji je s 3:0 slavio na gostovanju kod Ajaxa i Nizozemcima pobjegao na devet bodova. Za Liverpool su zabijali Salah, Nunez i Elliot. U istoj skupini Napoli je uz dva gola Simeonea s 3:0 slavio protiv Rangersa za koje je hrvatski reprezentativac Antonio Čolak odigrao 22 minute, a Borna Barišić 14.