ATP Nottingham: Karlović izborio polufinale

HRVATSKI tenisač Ivo Karlović plasirao se u polufinale ATP turnira u Nottinghamu pobjedom nad Talijanom Andreasom Seppijem 6-3, 3-6, 6-4.

Karlović je za jedan sat i 50 minuta borbe pobijedio Seppija i plasirao se u polufinale turnira na kojem brani prošlogodišnji naslov.

U prvom setu Karlović je Seppiju napravio pri vodstvu 2-1 i zadržao svoj servis do kraja seta. U drugom setu nije niti stvorio break priliku na servis Seppija, dok je Talijan realizirao jednu od svoje dvije break lopte. U trećem setu sve do rezultata 5-4 za hrvatskog tenisača nije ni bilo break prilika, a tada Karlović koristi drugu meč loptu za prvo slavlje u drugom međusobnom ogledu sa Seppijem.

Karlović je uz postotak prvog servisa 70% odservirao 19 as servisa, te je osvojio ukupno devet poena više u meču od Seppija (90-81).

Suparnik u polufinalu bit će mu pobjednik dvoboja Gael Monfils – Vincent Spadea.