LIGE PETICE

Balotelli golčinom začepio gubicu rasističkim majmunima

Screenshot

MARIO BALOTELLI je u 55. minuti utakmice Verona - Brescia (2:1) u 11. kolu Serie A bio u borbi za loptu ispod tribine domaćih navijača.

Ultrasi Verone, poznati po rasističkim ispadima, tada su počeli majmunski hukati tamnoputom nogometašu gostujuće momčadi.

Balotelli je ogorčen uvredama zgrabio loptu rukama, ispucao je prema rasistima na tribinama te bijesan i tužan krenuo prema svlačionici pokazujući prstom da više ne želi igrati u takvom okružju.

Suigrači, suparnici i sudac ipak su ga uspjeli spriječiti da napusti teren i nagovoriti ga da nastavi igrati. Utakmica je ipak prekinuta, a nastavljena je nakon pet minuta. Normalni navijači Verone nakon toga su nekoliko puta skandirali Balotellijevo ime.

On im se odužio, a rasističkim majmunima na tom stadionu začepio gubicu krasnim golom kojim je pet minuta prije kraja postavio konačan rezultat. S 20 metara desnicom je pogodio lijeve rašlje golmana Verone.