Belgija je zabila najluđi gol na SP-u

BELGIJA je u ludoj utakmici osmine finala SP-a senzacionalno gubila od Japana 2:0, ali se spasila.

Šokirani Belgijci su nakon drugog japanskog gola jurnuli po izjednačenje i do njega došli u samo pet minuta. No tko zna bi li izjednačili da Jan Vertonghen u 69. minuti nije zabio najluđi gol ovog Svjetskog prvenstva.

Japanci su nakon kornera željeli ispucati loptu prema naprijed, ali su je promašili i ona je došla do Vertonghena koji je s lijeve strane, gotovo iz mrtvog kuta, želio vratiti loptu glavom u sredinu.

No Vertonghen ju je malo promašio i ona je pod pravim kutem pala u suprotni kut japanskog gola. Kawaguchi je mogao bolje reagirati, ali luk lopte je bio nevjerojatan i ona je okomito pala u gol.