BiH dokrajčila Sj. Irsku akcijom za pamćenje: Pjanićev pas od 50 metara i Džeko

Screenshot

BOSNA I HERCEGOVINA pobijedila je Sjevernu Irsku 2:0 golovima Edina Džeke na Grbavici u četvrtom kolu skupine Lige nacija te je tako zadržala savršen učinak u grupi u kojoj je još i Austrija.

Naravno, BiH je novim trijumfom zadržala prvo mjesto skupini B Lige B i za plasman u play off Lige nacija potrebno joj je da ostane neporažena u idućem kolu protiv Austrije u Beču.

Protiv Sjeverne Irske povela je u 27. minuti nakon nevjerojatne greške obrane gostiju. Loptu je primio Višća i nesebično dodao Džeki, koji iz blizine precizno pogađa.

Par minuta kasnije Džeko još jednom zabija i to krasan gol nakon odličnog dodavanja Pjanića, ali finski sudac Gestranius poništava zgoditak zbog nepostojećeg ofsajda.

No u 73. minuti nitko dvojcu bosanskih majstora nije mogao uzeti gol.

Pjanić je točno na centru iz prve opalio desnicom u prostor za Džeku. Navođena lopta leti preko pola terena, pada u kazneni prostor, a tamo je na deset metara od gola iskosa s lijeve strane prima Džeko i desnicom pogađa suprotni kut golmana Peacock-Farrella.

Najvećem bosanskom golgeteru u povijesti ovo je bio čak 55. gol za reprezentaciju.