BIH - POLJSKA 1:2 Poljaci u Zenici slavili nakon preokreta

REPREZENTACIJA Bosne i Hercegovine izgubila je u Zenici od Poljske sa 1:2 u susretu drugog kola grupe 1 UEFA A Lige nacija.

Prilika nije bilo sve do 24. minute kad reprezentacija Bosne i Hercegovine dolazi do prednosti. Jan Bednarek je u svom kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Elvira Koljića i sudac Cüneyt Çakır je dosudio jedanaesterac. Precizan s bijele točke bio je Haris Hajradinović kojem je to ujedno i prvi pogodak u dresu A reprezentacije.

Poljaci su prvu šansu imali u 36. minuti. Kamil Grosicki je izveo korner s desne strane, a Kamil Glik glavom loptu šalje pored gola. Dobru priliku imao je Arkadiusz Milik u 45. minuti, ali bh. defenzivci su loptu izbacili u korner nakon kojeg Poljaci izjednačuju rezultat. Ponovo je Grosicki centrirao na Glika koji je ovog puta precizan za 1:1.

Gosti preokreću rezultat u 67. minuti. Ovaj put Grosicki dobro skače nakon centaršuta Macieja Rybusa i glavom loptu šalje u mrežu i za pobjedu.