Boonenu šesta etapa Tour de Francea

BELGIJSKI biciklist Tom Boonen (Quick Step) pobjednik je 6. etape "Tour de Francea" vožene od Bonnevala do Angersa u dužini od 196 kilometara.

Boonen je ciljem prošao u vremenu od 4:33:41 sti na čelu velike skupine biciklista koji su stigli u istom vremenu. Drugo je mjesto pripalo Australcu Stuartu OGradyju (Cofidis), pobjedniku pete etape, dok je treći bio Nijemac Erik Zabel (T-Mobile).

Peterostruki pobjednik "Toura" Lance Armstrong bio je umiješan u veliki pad točno kilometar prije cilja, ali vrlo brzo se vratio na bicikl i neozlijeđen završio etapu. Iako je ciljem prošao sa 35 sekundi zaostatka za pobjednikom, upisano je da je ostvario isto vrijeme kao i Boonen s obzirom na pravilo da ukoliko dođe do pada u posljednjem kilometru, svim vozačima uključenim u taj pad računa se da su ciljem prošli u vremenu pobjednika.

U pad je bio uključen i vodeći u ukupnom redoslijedu, Francuz Thomas Voeckler, ali i njemu je, kao i Armstrongu, upisano isto vrijeme kao i pobjedniku.

Inače, dvojica talijanskih sprintera, Mario Cipollini i Alessandro Petacchi neslavno su okončali svoj nastup na ovogodišnjem "Touru". Obojica su došli s ambicijama da osvoje što više etapa, a kako nisu bili niti blizu pobjedi u niti jednoj od dosadašnjih, odustali su i prije samoga starta šeste etape u Bonnevalu.

U subotu se vozi sedma etapa od Chateaubrianta do Saint-Brieuca u dužini od 204.5 kilometara.